07.01.2019/10:07

Carrefour stworzy nowy szyld dla ekologicznych supermarketów

W najbliższych miesiącach Carrefour otworzy w Belgii swój pierwszy supermarket z żywnością ekologiczną, a także z produktami bez glutenu i bez laktozy. Nie jest jeszcze znany szyld pod jakim będzie rozwijany nowy projekt.

Nieoficjalnie wiadomo, że sklep powstanie w Brukseli. Do końca 2019 roku ma działać kilka tego typu placówek.
– Supermarkety Carrefour działające w ramach trzech konceptów handlowych, które obecnie rozwijamy w Belgii są przynajmniej raz w roku odwiedzane przez około 80 proc. gospodarstw domowych. Pozostałe 20 proc. wybiera sklepy specjalistyczne i właśnie w tą grupę wyjątkowych konsumentów celujemy – powiedział Baptiste van Outryve, rzecznik belgijskiego oddziału Carrefoura, cytowany przez serwis LP International.de.

W sklepach organicznych Francuzi chcą oferować 4000 produktów ekologicznych, które są obecnie sprzedawane na innych rynkach. Do tego dojdzie dodatkowy ekologiczny asortyment markowych produktów, których operator jeszcze nie ma w ofercie. – Naszym celem nie jest posiadanie sklepu z nowym logo, ale zupełnie nowej marki – zadeklarował van Outryve. Powierzchnia nowych sklepów ma wynosić od 400 do 800 mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.