07.02.2019/14:33

Carrefour testuje sklep 24/7, który w nocy funkcjonuje bez sprzedawców

Pod koniec stycznia francuski detalista uruchomił w Paryżu sklep całodobowy, który w godz.23:30 – 7:00 zamienia się w samoobsługowy. Pilnują go tylko ochroniarze – informuje International Supermarket News.

Sklep o powierzchni 520 mkw wyposażony jest w osiem kas samoobsługowych, przy których klienci mogą zapłacić za zakupy robione w godzinach nocnych. Wejście i wnętrze sklepu monitorowane są przez trzech pracowników ochrony. Klienci wybierają towar i skanują go przy kasie samoobsługowej, a następnie dokonują płatności bezgotówkowej. Poza porą nocną w sklepie pracują ekspedienci – wyjaśnia ISN.

Ponieważ sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych jest zakazana, stoiska z napojami wyskokowymi są zasłaniane specjalnymi kotarami.

Poza Francją Carrefour testuje podobne sklepy we Włoszech i Hiszpanii, a wkrótce uruchomiony zostanie kolejny, zlokalizowany w Brukseli. Ten jednak ma być w pełni zautomatyzowany.

Źródło: internationalsupermarketnews.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.