09.09.2020/16:34

Carrefour wstawił do sklepu stację refillingową do napełniania kosmetykami butelek

Carrefour Polska uruchomił testowo pierwszą stację refillingową, dzięki której klienci sklepu Carrefour BIO zlokalizowanego na warszawskim Bemowie, mają możliwość napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz startupem Swapp!

Redukcja wykorzystania plastikowych opakowań i odpowiednie gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych to w tej chwili priorytet w działaniach proekologicznych Carrefoura. Dlatego sieć uruchomiła stację refillingową kosmetyków w swoim sklepie Carrefour BIO przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie.

Inicjatywa Carrefoura, oprócz tego, że przyczynia się do zmniejszenia wykorzystania jednorazowych butelek plastikowych na rzecz tych wielokrotnego użytku, daje też wymierne korzyści klientom. Zyskują oni bowiem możliwości zakupu kosmetyków Yope 15 proc. taniej, z uwagi na fakt, że płaci się wyłącznie za produkt nie za opakowanie. Dostawcą rozwiązania jest startup Swapp!

– W 2018 roku Grupa Carrefour zobowiązała się w ramach polityki opakowań do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. Główne cele wyznaczone w tym obszarze to: wprowadzenie do 2025 r. 100 proc. opakowań własnej marki nadających się do recyklingu lub kompostowania, a także zmniejszenie masy opakowań własnej marki do 2022 roku o 5 proc. w porównaniu z 2017 r. – mówi Barbara Kowalska, dyrektor działu jakości i zrównoważonego rozwoju w Carrefour.

– Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Odpowiada on na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych – dodaje.

Carrefour wdraża zarówno własne inicjatywy w zakresie ochrony środowiska, w tym redukcji plastiku, jak również angażuje się w eko-projekty wraz z partnerami oferującymi innowacyjne rozwiązania.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AD 10.09.2020

    Super inicjatywa! Szkoda, że tylko w jednym sklepie. Mam nadzieję, że tych "refillomatów" będzie więcej.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także