18.12.2018/10:23

Carrefour wprowadza opcję dwugodzinnych dostaw e-zakupów spożywczych w Polsce

Sieć Carrefour wprowadziła w Warszawie opcję dwugodzinnej dostawy do domu zakupów spożywczych ze sklepu Carrefour.pl, tzw. express delivery. Rozpoczęte kilka tygodni temu testy nowej usługi powinny zakończyć się w pierwszych miesiącach 2019 r. Po podsumowaniu pilotażu projektu firma zdecyduje, czy opcja będzie rozwijana na kolejne miasta.

Opcja ekspresowej dostawy udostępniona została klientom korzystającym z opcji SąSiatki. W tym modelu zakupy zamówione przez internet dokonywane są przez tzw. shopera w jednym ze stacjonarnych sklepów Carrefour (a nie kompletowane w magazynie) i natychmiast dostarczane w domu. Carrefour obiecuje, że czas oczekiwania na realizację zamówienia może być niższy niż dwie godziny.

Zakupy w Carrefour SąSiatki zamawiać można codziennie w godzinach od 8 do 19. W tym modelu klienci mogą kupować artykuły spożywcze, drogeryjne, kosmetyczne, a także produkty z kategorii zdrowie oraz dziecko. Za zakupy płaci się przy odbiorze.

Poprosiliśmy sieć Carrefour o komentarz nt. usługi express delivery, jednak do chwili publikacji niniejszego artykułu nie otrzymaliśmy od firmy odpowiedzi na nasze pytania.

Sklep internetowy Carrefoura w Polsce umożliwia także zakupy w "zwykłym" modelu z dostawą do domu możliwą już tego samego dnia. Oprócz tego francuski detalista oferuje możliwość odbioru internetowego zamówienia w punkcie Drive lub w jednym z 26 Coolomatów (urządzenia chłodnicze).

Aktualnie artykuły spożywcze w e-sklepie Carrefoura zamawiać mogą jedynie mieszkańcy Warszawy i okolic. Osoby mieszkające w innych miastach mogą natomiast złożyć zamówienia produktów przemysłowych. Z czasem Carrefour najprawdopodobniej udostępni ofertę e-grocery szerszemu gronu potencjalnych odbiorców w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.