09.07.2018/13:23

Carrefour wprowadza półkę ukraińską do sklepów w Polsce

Carrefour chce przyciągnąć do swoich sklepów Ukraińców mieszkających i pracujących w Polsce, oferując im artykuły spożywcze z rodzimego kraju. Francuska sieć wprowadziła do wybranych placówek w Polsce koncept "półki ukraińskiej", w ramach którego sprzedawanych jest już około 40 produktów.

Półka z produktami ukraińskimi zadebiutowała w Carrefourze w ubiegłym roku - po testach konsumenckich przeprowadzonych z udziałem klientów z Ukrainy i Polski - a w ostatnich miesiącach sukcesywnie wprowadzana jest do kolejnych sklepów tej sieci. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, koncept jest już dostępny w 31 hipermarketach i wybranych supermarketach sieci, a w najbliższym czasie pojawi się w kolejnych sklepach z szyldem Carrefour.

Na półce z produktami ukraińskimi znaleźć można m.in. przetwory Veres, słodycze (w tym chałwę słonecznikowo-owocową oraz griljaż, czyli smażone ziarna ryżu z dodatkiem kokosu), słone przekąski oraz kawę w ziarnach ze Lwowa. Biuro prasowe sieci przyznaje, że największym zainteresowaniem cieszą się słodycze i słone przekąski. Kupowane są nie tylko przez Ukraińców, ale również przez Polaków chętnych do spróbowania nieznanych im dotychczas produktów.

- W najbliższych miesiącach Carrefour będzie powiększać dostępny asortyment - zapowiada biuro prasowe sieci.

"Półka ukraińska" instalowana jest w sklepach Carrefour w ramach tzw. Kuchni Świata. W strefie tej osobne regały dedykowane są m.in. produktom kuchni francuskiej (marka własna Carrefoura Reflets de France), włoskiej (kolejna marka własna sieci, o nazwie Terre d'Italia), azjatyckiej, amerykańskiej, czy meksykańskiej.

Carrefour nie ukrywa, że pomysł na wdrożenie "półki ukraińskiej" narodził się w związku z rosnącą liczbą mieszkających i pracujących w Polsce Ukraińców. Szacuje się, że w minionym roku legalnie pracowało w Polsce 2 mln osób obywateli tego kraju, a w tym roku ich liczba może przekroczyć nawet 3 mln. Co istotne, znaczna część Ukraińców obecnych w Polsce znajduje zatrudnienie w handlu detalicznym.

- Wyzwania związane z rekrutacją i retencją pracowników w tak wymagającej branży jak handel detaliczny sprawiają, że jako pracodawca otwieramy nowe możliwości zarówno dla firmy, jak i lokalnych społeczności, oferując zatrudnienie i rozwój - wyjaśnia biuro prasowe Carrefoura.

Carrefour co prawda nie ujawnił nam, ilu Ukraińców pracuje w jego sklepach i magazynach w Polsce, jednak wiemy, że odsetek obywateli tego kraju zatrudnionych w sieci regularnie rośnie. - Co prawda zatrudnianie pracowników spoza Polski wiąże się z wymogami administracyjnymi, ale w sytuacji, kiedy naszą ofertę chce przyjąć obywatel Ukrainy z odpowiednimi kompetencjami, staramy się znaleźć dobre rozwiązanie - podkreśla biuro prasowe Carrefoura.

Jak zdradzili przedstawiciele sieci, aktualnie Carrefour zatrudnia w Polsce już blisko 16 tys. pracowników. - Ze względu na międzynarodowy charakter Grupy Carrefour, multikulturowe środowisko pracy jest częścią naszego modelu biznesowego - dodało biuro prasowe firmy.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • ana 11.07.2018

    Mam nadzieję, że będzie można kupić chałwę słonecznikową z orzechami arachidowymi (biało-czerwone opakowanie) - uwielbiam ją!

  • xxl 10.07.2018

    Super pomysł. Chętnie spróbuję tych słonych przekąsek.

  • cvv 10.07.2018

    tak tak, wszystko jasne, a kto rozdaje karty???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.