15.01.2020/17:30

Carrefour wprowadzi w Belgii płatności autoryzowane odciskiem palca

Klienci sieci Carrefour w Belgii będą mogli dokonywać płatności autoryzowanych odciskiem palca. System MyFinger zastąpi także karty lojalnościwe – informuje The Brussels Times.

Przed kilkoma miesiącami Carrefour przetestował system MyFinger, który identyfikuje użytkowników za pośrednictwem odcisku palca. System testowany był w jednym z marketów sieci w Dzielnicy Europejskiej w Brukseli. Testy zakończyły się sukcesem i Carrefour rozpoczyna pilotaż projektu w sklepach zlokalizowanych w centrum stolicy Belgii.

Odcisk palca po zeskanowaniu i umieszczeniu w bazie danych zostanie powiązanych zarówno z kartą lojalnościową danej osoby, jak i z jej odciskiem palca. Możliwe będzie zatem nie tylko zbieranie punktów, ale dokonywanie „płatności palcowych”. Aby zapłacić za zakupy, skorzystać z promocji czy uzyskać dodatkowe rabaty, wystarczy przyłożyć palec do specjalnego tabletu, umieszczonego przy kasie.

Detalista zapewnia, że system będzie opcjonalny i nie ma planów, by zastępować nim inne formy płatności. Firma gwarantuje też, że prywatność użytkowników nie będzie w najmniejszym stopniu zagrożona.

Podobny system Carrefour od pewnego czasu testuje w Rumunii.

Źródło: brusselstimes.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.