02.04.2019/11:11

Carrefour wykorzystuje elektryczne trójkołowce w dostawach zamówień online

Hiszpański oddział Carrefoura wdrożył innowacyjny projekt, w ramach którego do obsługi dostaw zamówień online na terenach miejskich wykorzystuje elektryczne trójkołowce Scoobic Light. Są ekologiczne, ale mają też wiele innych zalet.

Wózki Scoobic Light są nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi, wykorzystującymi system do zarządzania komunikacją pomiędzy licznymi procesorami CPU w technologii CAN (Controller Area Network). Są wyposażone w zaawansowane systemy wspierania kierowcy i nawigację.

Na jednym ładowaniu, które trwa tylko minutę, mogą jeździć przez osiem godzin. Zabierają jednorazowo do 1,4 metra sześciennego towaru. Ponieważ mają homologację skuterów, można nimi wjeżdżać do obszarów z ograniczeniami ruchu samochodowego, a także parkować na miejscach przeznaczonych dla motocykli i rowerów.

Innowacje logistyczne są częścią planu Carrefour 2022, w ramach którego sieć chce m.in. zmniejszać szkodliwe oddziaływanie na środowisko w łańcuchu dostaw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.