27.11.2017/09:20

Carrefour zachęca klientów do przynoszenia własnych pojemników i kartonów

Belgijski Carrefour testuje nową inicjatywę, mającą na celu zmniejszenie liczby opakowań zużywanych w handlu. Klienci zachęcani są do przynoszenia własnych pojemników i kartonów do zapakowania takich produktów jak towary sypkie na wagę, ryby czy mięso – informuje European Supermarket Magazine.

Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci w oświadczeniu przytoczonym przez ESM, zasada akcji jest prosta – konsumenci przynoszą własne pojemniki na żywność, wykorzystywane w kuchni, i pakują w nie towary kupowane na wagę na tradycyjnych stoiskach ladowych. Obsługa taruje wagę pojemnika, a następnie waży produkt netto i przykleja etykietę cenową na pojemnik.

Naturalnie pojemniki muszą być czyste i suche. Obsługa może odmówić wykorzystania pojemnika, jeśli uzna, że nie jest czysty. Do poszczególnych odmian żywności – mięsa, wędlin, nabiału czy sypkich – należy też stosować osobne pojemniki.

W niektórych sklepach sieci testowane są ponadto płócienne torby wielokrotnego użycia do pakowania owoców i warzyw. Wszystko to ma zmniejszyć ilość plastikowych śmieci produkowanych w łańcuchu dystrybucji żywności.

Źródło: esmmagazine.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.