09.08.2018/12:47

Carrefour zaoszczędzi nawet 40 proc. energii zużywanej na chłodzenie produktów

W ramach planu ograniczenia zużycia energii – o 30 proc. do 2025 r., Carrefour Polska wprowadza szereg energooszczędnych rozwiązań, wśród nich systemy chłodnicze wykorzystujące CO2, technologie geotermalne oraz oświetlenie LED.

Polski oddział sieci wymienił już oświetlenie na LED w blisko 80 proc. hipermarketów i supermarketów. Do końca roku modernizacja zostanie przeprowadzona w kolejnych 29 placówkach. Wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia pozwoli firmie zredukować zużycie prądu o 20-30 proc.

W 38 placówkach Carrefour zainstalowano energooszczędne systemy chłodnicze, w których czynnikiem chłodzącym jest dwutlenek węgla. Urządzenia te, w porównaniu z tradycyjnymi systemami HFC, pobierają o 30-40 proc. mniej energii do chłodzenia tej samej masy towarowej.

Znaczące oszczędności energii firma osiągnie także dzięki zastosowaniu innowacyjnych instalacji geotermalnych, wykorzystywanych zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. Pięć takich instalacji funkcjonuje w marketach Carrefour w Sosnowcu, Zamościu, Olsztynie, Gdańsku i Warszawie.

Ponadto Carrefour modernizuje systemy wentylacji sklepów oraz instaluje panele słoneczne na dachach wybranych placówek.

Firma przyjęła plan redukcji zużycia energii o 30 proc. do 2025 r. w stosunku do 2010 r. To część szerszego planu redukcji emisji dwutlenku węgla o 40 proc. do 2025 r. i o 70 proc, do 2050 r., w odniesieniu do poziomu z 2010 r.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jbg2fun 04.09.2018

    Polskie urządzenia chłodnicze

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.