18.08.2020/22:20

Carrefour Polska zapowiada zwolnienia grupowe i dalsze upraszczanie struktury organizacyjnej. Pracę straci około 400 osób

Carrefour Polska kontynuuje realizację strategii “Carrefour 2022”, wdrażając na polskim rynku kolejny etap budowy omnikanałowej organizacji proklienckiej. Realizowany obecnie etap strategii obejmuje uproszczenie struktur i procesów zarówno w sklepach oraz centrali firmy, a także dostosowanie i rozwój nowych kompetencji pracowników. Konsekwencją zmian będą zwolnienia ok 400 osób zatrudnionych w hipermarketach sieci.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

30 komentarzy

 • Ja 10.02.2022

  Porażka

 • Ja 10.02.2022

  Porażka

 • Dostawca 01.09.2020

  W sklepach nie ma pracowników na etatach bo są z agencji merchandisingowych które finansują dostawcy. Kto nie chce płacić za tzw. merchandising nie ma zamówień.

 • MKLOGA 31.08.2020

  to nie jest domena wyłącznie tej firmy. Pracowałam 25 lat w jednym wydawnictwie, byłam pierwszym pracownikiem i zwolniono mnie bez podziękowania za tyloletnią współpracę.

 • Gosc 25.08.2020

  Pracuje w cf market w jednym z wiekszych miast. U nas na umowie o prace sa 2 kasjerki z czego jedna codzień wyklada warzywa, reszta kasjerek- firma zewnętrzna. Kadra kierownicza? 6 osób. Poza rozliczeniem kasjerow nie robia nic. Porażka. Jestem za zwolnieniem liderów

 • Whereas 21.08.2020

  Niestety już się zaczęło. Sieć dąży do upadku. Tak samo zaczynało Tesco, pozbyło się wartościowych ludzi a ci co zostali to 6 zł na umowę o dzieło , więc mieli wywalone szukając innej pracy. Chcą jeszcze pocisnąć kilka lat żeby jak najwięcej $ zarobić i zabiorą się z rynku.
  Osoby które miały własne pomysły, inteligentne i wykształcone, promujące wysoki poziom kultury organizacji już nie pracują albo są poodsuwane. Została banda szczuj, którzy są od lat znany z działań na granicy mobbingu i prawa. Wszyscy wiemy co się dzieje w rejonie warszawskim. Liczy się tylko jak głęboko potrafisz wejść w tyłek.
  Podczas gdy Auchan w wygaszanych lokalizacjach oferuje wysokie (jak na handel) odprawy, pomoc w przeniesieniu do innych lokalizacji itd. Carrefour patrzy co zrobić żeby ludziom którzy poświęcili pół życia tej firmie , nie zapłacić grupowego. Wykorzystują zapisy tarczy by pozbyć się najlepiej zarabiających pracowników. Tak wygląda rządowa pomoc w praktyce.
  Tylko że większość pracowników to też klienci. I to przeważnie mieszkający w pobliżu. Mają rodziny i znajomych. Francuski zarząd się zabierze po upadku sieci i dostanie stanowiska w innych firmach. Dla wielu z Was (dyrektorów) znanych w branży z tych działań nie będzie nigdzie miejsca.

 • alan 20.08.2020

  Mnie już te oszczędności dotyczą. Byłem Dyrektorem do tego roku. Przeżyłem 4 Dyrektorów Regionalnych. Pierwsza kobieta, z Francji. Nauczyła mnie zarządzania ludźmi. Nie była 100 % handlowcem, ale wiedza z zarządzania została. Już nie pracuje. Był DR lekkoduch. Dobry kolega, można było pożartować i chciało się dla niego pracować. Już nie pracuje, odszedł gdy na siłę chcieli go sformatować .Był DR pracoholik, nigdy nie odpuszczał. Trzeba było zasuwać i sklep ułożony pod linijkę, ale wyniki były i największa premia. Potem dużo zrobił dla sklepów w centrali, ale tam tego nie lubili. Był DR księgowy. Trzeba było mieć TB w jednym palcu i do wszystkiego wytłumaczenie. Potem poszedł do centrali i już nie pracuje. Każdy z nich czegoś mnie nauczył. Ostatni, to jakaś pomyłka. Nie nauczył nic, nie słuchał, tylko pokazywał palcem i straszył.

 • Rok 20.08.2020

  Cała prawda o tej korpo, jeszcze tam pracuje . Na początku było super. Potem zobaczyłem, że nie warto się wysilać. Nie liczy się to co robisz, tylko trzeba pięknie gadać i uśmiechać się do wszystkich. Nie wychylać sie, nie o to chodzi.

 • Trox 20.08.2020

  Nieprawdziwą informacją w artykule jest że zostaną zastosowane zasady zwolnienia grupowe. Otóż nie. Kto się nie zgodzi ten 3 miesiące i wypad. Informacja którą przekazała dyrekcja dzisiaj.

 • C4 20.08.2020

  Najzdolniejsi Dyrektorzy, Managerowie i myśląca część Zarządu już niestety poza Carrefour. Zostali mierni, bierni ale wierni. Więcej pokory, pycha kroczy przed upadkiem.

 • Troxy 20.08.2020

  Oto jak w białych rękawiczkach załatwić ludzi na szaro. Likwidacja wszystkich stanowisk na sklepach z wyjątkiem dyrektora. Nowe stanowiska z widełkami wynagrodzeń. Kto się nie zgodzi to do widzenia. Już teraz ci co pracują po 15 lat w tej firmie mówią że odejdą. Ładnie dyrekcja dziękuję pracownikom za wkład włożony w rozwój sieci. Ale to tylko pokazuje że bje warto planować kariery w tej firmie. Bo za rok coś zmienia i zostaniesz z tym co każda pierwsza lepsza osoba z ulicy. Powiedzieli że przy takiej reformie nie muszą też płacić grupowego. A inspekcja pracy jeszcze im przyklasnęła.

 • Klient 20.08.2020

  Jeśli zwolnią jeszcze więcej pracowników,to już nie będzie w ogóle kogo poprosić o pomoc,a do kasy będzie się stać godzinami. Ciekawe czy ci biedacy którzy zostaną i będą pracować za trzech dostaną jakieś godziwe pieniądze? Pewno nie. Tylko im współczuć.

 • WOLAN 19.08.2020

  Najlepszych Dyrektorów już tam nie ma, byli za dobrzy. Słabi i leniwi wolą ich się pozbyć. Uprawiają politykę, donosy, podkładanie świni, żeby tylko samemu mieć ciepłą posadkę.
  Już tam nie pracuję, tak jak najlepsi ludzie którzy coś chcieli zrobić.

 • WOLAN 19.08.2020

  Kiedyś byli Dyrektorzy, którzy znali robotę od podstaw i chciało się dla nich pracować. Byli za dobrzy, więc ich zwolnili. Tak tam jest, zostają wazeliniarze uprawiający politykę i donosicielstwo. Jak jesteś za dobry to nie do tej korporacji.

 • WOLAN 19.08.2020

  Kiedyś byli Dyrektorzy, którzy znali robotę od podstaw i chciało się dla nich pracować. Byli za dobrzy, więc ich zwolnili. Tak tam jest, zostają wazeliniarze uprawiający politykę i donosicielstwo. Jak jesteś za dobry to nie do tej korporacji.

 • Kosiarzumysłów 19.08.2020

  Pracowałem w Carrefour 8lat,doszedłem do stanowiska kierowniczego tzw. lider-szef i co.....i zarabiałem 2600 na rękę, żenada. Choć sam tam pracowałem to teraz zastanawiam się czemu ludzie jeszcze chcą tam pracować i większość jest po prostu tych co nie mają wyjścia.

 • Kosiarzumysłów 19.08.2020

  Dajcie ludziom normalne pieniądze,a nie pracownik że stażem 10 letnim zarabia prawie najniższa krajowa. Jak by nie było ustalonej pensji minimalnej to 1500 nie wiem czy byście ludziom dali,chytre żabojady.

 • Solidarny z 19.08.2020

  Niech się wezmą za tych Rosików i jego świtę gnębią i szczują całą Warszawe. Panie korrdynatorki z Bożej Łaski co się im nawet Dyrektorzy kłaniać muszą, donosicielki. Ta firma padnie bo pracują tam bezmuzgi, a ludzi którzy buduowali te firmę jak Pan Noceń zostają odsuwani bo to pseudo corpo daje się doić francji a Polaków trzeba gnębić...

 • Trox 18.08.2020

  Dalej tą drogą ! A niedługo będzie los Tesco. Już od dawnego czasu problem jest taki że brakuje osób które są w stanie coś więcej niż towar z palet na półkę wyrzucić. Osoby które coś umiały już dawno pracują u konkurencji za wyższe pieniądze. Spłaszczanie struktury polega na tym że masz stanowisko jak kasjer a robisz za specjalistę, za punkt obsługi klienta i rozliczasz mimo że zgodnie z procedurą nie powinno cię tam być. Kiedy oni zrozumieją że klient potrzebuje coś więcej w dzisiejszych czasach niż wrzucić towar z półki do wózka to już będzie musztarda po obiedzie.

 • Duzy BEN 18.08.2020

  Francja i cały Carrefour tam kuleje a polska Pompuje kasę do Francji oby tylko nie zrobili tak jak Tesco i powolne wychodzenie...bo zwolnienia nie prowadzą do niczego dobrego teraz 400 a później ile...?Tyle sklepów jest Carrefour nawet tzw.franczyz...i sieć tak ,,biduje no bez jaj!!!!

 • Duzy BEN 18.08.2020

  Francja i cały Carrefour tam kuleje a polska Pompuje kasę do Francji oby tylko nie zrobili tak jak Tesco i powolne wychodzenie...bo zwolnienia nie prowadzą do niczego dobrego teraz 400 a później ile...?Tyle sklepów jest Carrefour nawet tzw.franczyz...i sieć tak ,,biduje no bez jaj!!!!

 • emems 18.08.2020

  Struktury w centrali są rozrośnięte jak nowotwór. Potrzebna jest zmiana tego. Połowa tych senior menadżerów co podlegają pod kupców powinna być zwolniona bo spokojnie obowiązki tych osób można porozdzielać na innych

 • emems 18.08.2020

  Struktury w centrali są rozrośnięte jak nowotwór. Potrzebna jest zmiana tego. Połowa tych senior menadżerów co podlegają pod kupców powinna być zwolniona bo spokojnie obowiązki tych osób można porozdzielać na innych

 • Anonimowy pracownik 18.08.2020

  To ich odpowiedź na żądania pracowników o wyrównanie pensji pracowników tego samego szczebla. Wyzyskiwacze i oszuści...

 • Gościnny 18.08.2020

  Najwyższa pora zrobić porządek z tym wszystkim co od dawna stoi na głowie. W niektórych sklepach doszło do takiego absurdu, że na 5 osób funkcyjnych był..jeden pracownik. Nic dziwnego że tam gdzie jest to najbardziej potrzebne czyli bezpośredni kontakt na sklepie często nie było komu pracować, gdy tak zwana elita kryła się w pokoju kierowników lub palarni. Zwykły pracownik zawsze znajdzie pracę w handlu, gorzej z tymi którzy będą musieli zacząć pracować "na podlodze" a nie tylko przychodzić do pracy. Niech teraz poznają smak ciężkiej pracy w bezpośrednim kontakcie z obowiązującym uśmiechem na twarzy i tysiącu spraw do wykonania.

 • Jolka 18.08.2020

  Ta firma to tragedia wyzysk totalny ludzie pracuja za marne grosze robic musza wszystko chociaż ich umowy tego nie obejmują

 • Pracownik 18.08.2020

  Jakie masz dziwne stanowiska Carrefour??? Chyba w centrali bo w marketach raczej nie.

 • Pracownik Carrefour 18.08.2020

  Projekt Carrefour 2022 nie dotyczy tylko Polski, te zmiany wdrażane są we wszystkich krajach Europy, w których działa Carrefour. Uwierzcie mi, że w Carrefour wiele osób zatrudnionych jest na dziwnych stanowiskach i serio redukcja niektórych etatów jest potrzebna. Pieniędzy na podwyżki i premie nie ma, bo trzeba utrzymywać dziwne stanowiska pracy, które nic nie wnoszą w tej organizacji.

 • Sok 18.08.2020

  Dalsze cięcie kosztów personalnych , nic innego, doprowadzi to w końcu do wyjścia z rynku polskiego, stawiam że ta strategia ma na celu dobrze sprzedać polską część firmy.

 • Gość 18.08.2020

  Oszczędności na pierwszym froncie. Właśnie tam gdzie klient spotyka się z firmą.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także