16.09.2019/11:56

Castorama rusza z kolejną edycją akcji Kwiaty za Elektrograty

Sieć Castorama rozpoczyna kolejną edycję corocznej akcji „Kwiaty za elektrograty”, podczas której elektroodpady przyniesione do sklepu zostaną wymienione na sadzonki wrzosu. Sieć chce w ten sposób propagować postawy proekologiczne konsumentów i zmniejszyć ilość wyrzucanych elektrośmieci.

W ramach akcji, za przyniesiony do marketów Castorama zużyty elektrosprzęt – baterie, świetlówki, telefony komórkowe lub mały czy duży sprzęt AGD – klienci otrzymają sadzonki wrzosu. W zależności od gabarytu zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego można otrzymać jedną, dwie lub trzy sadzonki.

Akcja „Kwiaty za elektrograty” ma na celu propagowane postaw proekologicznych wśród społeczeństwa w kwestii obchodzenia się z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w trosce o środowisko naturalne. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większą popularnością, co jest dowodem na rosnącą świadomość właściwego gospodarowania elektroodpadami. Podczas zeszłorocznej edycji akcji zebrano łącznie 169 ton elektroodpadów.

Oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, celem zbiórki jest obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko. Kampania wpisuje się w obecnie realizowaną przez Castorama Polska strategię zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko naturalne.

Elektrośmieci zawierają trujące substancje, takie jak rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Jednak około 90 proc. tych składników da się ponownie wykorzystać do produkcji nowych urządzeń gospodarstwa domowego, mebli czy części do samochodów. Dlatego elektrośmieci muszą być zbierane, utylizowane i poddawane recyklingowi.

Castorama Polska uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 78 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia blisko 12 tys. pracowników. Castorama Polska jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.