07.11.2019/12:29

Castorama zwolniła władze Solidarności za wpisy w internecie. S: To łamanie konstytucji!

8 członków władz międzyzakładowej „Solidarności” w Castorama Polska zostało zwolnionych dyscyplinarnie. Sieć zarzuca im działanie na szkodę firmy. - To łamanie konstytucji – oceniło Prezydium Komisji Krajowej i zapowiedziało zdecydowaną reakcję.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • sqnqs 11.11.2019

  jeżeli działali tak jak piszą to sytuacja powoduje to co się dzieje.

 • MAF 08.11.2019

  NIe bardzo widzę tu łamanie Konstytucji, ale być może się mylę. Za to widzę proces samoedukacji w "S" i uznaniu, że łamanie Konstytucji to nic dobrego. A tyle było entuzjazmu antykonstytucyjnego w sytuacjach - powiedzmy - niepracowniczych. Stare porzekadło poucza, że ryba psuje się od głowy - ciekawe w której części ryby pomieścić można oburzenie "S"w Castoramie. Nielojalnosc i naginanie uprawnień, nawet związkowych, jest opisane w prawie i zasługuje na sankcję, które nastąpiły. Nie widzę tu łamania Konstytucji, ale, jak napisałem na początku, moge się mylić. Castorama znana jest jest w środowisku jako porządna firma i zachowania w stylu "przewodniej siły" nie sa na miejscu. Nieco przyzwoitości nie zawadzi

 • Lojtek23 08.11.2019

  Pier.... kocobołów że "czarnowidztwo".Typowy wpis trola Centrali. Pracuję 12lat w tej "firmie" i takiego zakłamania jak jest teraz to nie było. Stary pracownik ma stawkę taką jak młody albo i niższą. Gdyby nie związki to miałbyś 13,14 premię dołączoną do wynagrodzenia.

 • Castoludek 07.11.2019

  Pracuję w Castoramie. Dobrze się stało. Panowie ze związków myśleli wyłącznie o sobie a nie pracownikach. Siali czarnowidztwo co nie przekładało się na rzeczywistość. Oczywiście są obszary do poprawy, żeby Castorama była idealnym pracodawcą ale podburzanie za plecami, obietnice wywalczenia większych podwyżek -co nigdy się nie udało i wiele innych historii dyskwalifikują niektórych przedstawicieli związków. Często mieliśmy wrażenie, że robią coś żeby pokazać swoją siłę a nie w naszym interesie. Nawet ignorowali głosy ze sklepów sądząc, że ktoś nas przekupił? A czy oczerniali pracodawcę- tak. Pensje nie są oszałamiające jak kiedyś ale z drugiej strony nikt mnie nigdy nie oszukał, nie kazał zostać na siłę na nadgodziny. Wszystko zawsze zapłacone na czas. Trzymają się regulaminu. Klimat zależy od kierownika i dyrekcji i potrafi być bardzo dobry. Kwestia sklepu i ludzi- jak wszędzie. Kasa- zawsze mogłaby być lepsza.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.