07.02.2017/09:27

CBŚP uderza w nielegalny biznes tytoniowy

CBŚP przy współpracy izby celnej i straży granicznej zlikwidowało dwie nielegalne fabryki papierosów – podaje Polskie Radio.

Służby zabezpieczyły 22 mln papierosów i 30 ton krajanki tytoniowej o wartości 40 mln zł. Na gorącym uczynku zatrzymano sześciu mężczyzn, którzy produkowali podrabiane papierosy. Służby ustaliły, że międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza ma dwie fabryki papierosów i wytwórnie krajanki tytoniowej w województwach dolnośląskim i wielkopolskim.

Policjanci CBŚP przy współpracy funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej z Wrocławia wkroczyli jednocześnie na dwie posesje, gdzie trwała wówczas produkcja nielegalnych papierosów. Z profesjonalnych linii produkcyjnych wychodziły nie tylko podrabiane paczki papierosów znanych marek, ale też papierosy wymyślonych, nieistniejących firm.

Służby zabezpieczyły 22 mln papierosów o wartości 15 mln zł, około 30 ton krajanki tytoniowej o wartości 20 mln złotych i inne materiały do produkcji papierosów o wartości 2 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.