24.05.2018/10:08

CCC kupuje szwajcarską spółkę obuwniczą

CCC przygotowuje się do nabycia większościowego pakietu akcji szwajcarskiej spółki Karl Voegele AG („Voegele”). Kwota transakcji została ustalona na 10 mln franków szwajcarskich.

Władze spółki podjęły decyzję w sprawie zakończenia etapu przygotowawczego i rozpoczęciu etapu mającego na celu wynegocjowanie oraz ustalenie treści umowy dotyczącej nabycia pakietu większościowego stanowiącego 70% udziałów spółki Karl Voegele AG z siedzibą w Uznach (Szwajcaria).

Jak podaje serwis next.gazeta.pl, kwota transakcji została ustalona na 10 mln franków szwajcarskich. Karl Voegele to jedna z największych spółek obuwniczych na rynku szwajcarskim z 96-letnią tradycją.

Na koniec 2017 r. spółka z Uznach posiadała sieć 219 sklepów pod markami Voegele i Bingo. Planuje się, że najpóźniej transakcja zostnie zamknięta do końca do końca września br.

Sieć sklepów CCC w kraju i za granicą liczy obecnie 950 placówek - w tym ponad połowę za granicą. Grupa działa łącznie w 20 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.