31.12.2018/11:29

CCC składa wniosek o zgodę na przejęcie Gino Rossi

Spółka CCC złożyła do UOKiK wniosek o wydanie zgody na przejęcie sieci Gino Rossi. Przypomnijmy, na początku grudnia firma ogłosiła wezwanie na zakup 100 proc. akcji sieci modowej.

Swój wniosek CCC motywuje m.in. faktem chęci uratowania sieci Gino Rossi w obliczu zagrożenia utraty jej płynności finansowej. Zdaniem przedstawicieli sieci CCC, koncentracja nie ograniczy konkurencji na żadnym z rynków, na których działają firmy, a konsumenci nie odczują zmiany, bowiem CCC zamierza utrzymać markę Gino Rossi.

Grupa kapitałowa CCC koncentruje swoją działalność na detalicznej sprzedaży obuwia, zarówno przez sklepy stacjonarne jak również poprzez kanał e-commerce (platformy: eobuwie.pl i deezee.pl). CCC sprzedaje przede wszystkim obuwie pod własnymi markami, do których należą między innymi Lasocki i Sprandi. Grupa kapitałowa CCC prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży obuwia, w sklepach stacjonarnych, nie tylko w Polsce ale także na Słowacji, Węgrzech, Czechach, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Łotwie, Mołdawii, Serbii, Bułgarii, Estonii, Litwie, Szwajcarii. Ponadto za pośrednictwem e-commerce Grupa obecna jest na takich rynkach jak: Hiszpania, Francja, Włochy, Szwajcaria, Grecja, Niemcy, Czechy, Słowacja Węgry, Rumunia, Bułgaria, Szwecja, Litwa i Ukraina.

Gino Rossi jest producentem i dystrybutorem markowego obuwia oraz akcesoriów skórzanych. Większość sprzedawanego obuwia pochodzi z fabryki należącej do GR w Słupsku. Gino Rossi posiada detaliczną sieć sprzedaży obuwia w Polsce, w Niemczech oraz Czechach. GR prowadzi także działalność w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży odzieży pod marką SIMPLE. Dystrybucja realizowana jest przez sieć salonów firmowych własnych oraz franczyzowych zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.