23.03.2020/12:41

CCC uruchomiło sklep internetowy w Rumunii. Sieć planuje rozwój e-commerce w Austrii i na Węgrzech

Grupa CCC, lider sektora obuwniczego w Europie Środkowo-Wschodniej, w zeszłym tygodniu, uruchomiła dla swoich klientów w Rumunii sprzedaż przez witrynę ccc.eu i możliwość robienia zakupów z dostawą do domu. To kolejny (po Czechach i Słowacji) zagraniczny rynek e-commerce brandu CCC. W 2020 roku planowane jest również udostępnienie aplikacji mobilnej CCC w Rumunii i dalszy rozwój kanałów cyfrowych dla klientami na Węgrzech oraz w Austrii.

- Platforma sprzedaży online CCC rozwija się dynamicznie na wszystkich rynkach, na których ją wprowadziliśmy. Rumunia to jeden z naszych trzech najważniejszych krajów, na którym zgodnie z przyjętą strategią GO.22 chcemy zwiększać udziały rynkowe. W Rumunii realizujemy solidną sprzedaż zarówno w tradycyjnym kanale jak również poprzez online, co widzimy na przykładzie marki eobuwie, która jest na tym rynku od 2015 roku, a w 2019 roku  zanotowała dwucyfrową dynamikę sprzedaży - mówi Jakub Jasiński, Dyrektor ds. Omnichannel CCC.

I dodaje: - Sprzedaż wielokanałowa zapewnia lepsze i szersze dotarcie do klienta oraz większe bezpieczeństwo działalności. Społeczność rumuńska jest silnie zorientowana na modę, a e-commerce notuje tam jedne z największych wzrostów w Europie. Widzimy ogromny potencjał w tym rynku - podkreśla Jakub Jasiński.

Grupa CCC w 2020 planuje start e-commerce na witrynie ccc.eu w kolejnych krajach swojej działalności (Węgry, Austria).

W Rumunii CCC posiada obecnie 71 sklepów stacjonarnych. W 2019 roku Grupa CCC miała wg ok. 5% udziału rumuńskiej branży obuwniczej i pozycję nr 2. Obecnie działają tam cztery kanały sprzedaży: sklepy stacjonarne CCC, sklep online eobuwie.pl (epantofi.ro), platforma online mody premium Modivo oraz sklep online ccc.eu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Bodzio 23.03.2020

    Może tym onlinem się uratują. Akcje teraz tak tanie że chętnie bym kupił gdybym miał pewność że przetrwacie na rynku i się odbijecie za rok

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.