06.08.2020/08:03

CCC wdrożyło pilotażową akcję: zbiera używane obuwie i rozdaje rabaty na nowe

Spółka CCC rozpoczęła pilotażową zbiórkę używanego obuwia pod hasłem „Daj swoim butom drugie życie”. Podczas pierwszych trzech tygodni akcji (od 6 lipca) przeprowadzonej w 11 sklepach stacjonarnych CCC w Polsce, zebrano ponad tonę obuwia. Co stanie się z zebranym obuwiem?

Pilotażowa zbiórka ma sprawdzić zainteresowanie i świadomość tematu w Polsce oraz zbadać możliwości zagospodarowania zużytego obuwia. Akcja wpisuje się w przyjętą przez spółkę Strategię Zrównoważonego Rozwoju i jeden z celów – wdrażanie koncepcji obiegu zamkniętego produktów.

- Zebrane obuwie może być wykonane z różnych materiałów i być dowolnej marki. Jedyny wymóg jest taki, że trzeba przynieść parę, nie sztukę obuwia. Dodatkowo, aby zachęcić klientów do tej akcji, ale również wesprzeć proces edukacji ekologicznej, każdemu kto przyniesie takie obuwie i wrzuci je do kontenera, udzielamy rabatu na zakup butów w CCC – tłumaczy w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Daria Sulgostowska, rzecznik prasowy CCC S.A.

- Nie każde obuwie, w zależności od zastosowanego materiału i stopnia zniszczenia, może nadawać się do recyklingu. Po etapie testów – pilotażu podejmowane będą dalsze decyzje dotyczące zagospodarowania zebranego obuwia – dodaje rzeczniczka.

W ramach pilotażowej akcji klienci CCC mają możliwość przekazania używanego obuwia do jednego ze wskazanych sklepów stacjonarnych, w którym znajduje się specjalny pojemnik z logo „Daj swoim butom drugie życie”. Sklepy znajdują się we Wrocławiu (Galeria Wroclavia), Katowicach (Galeria Silesia), Rzeszowie (Rzeszów Plaza), Lubinie (Cuprum Arena), Krakowie (Bonarka City Center), Gdańsku (Forum Gdańsk), Poznaniu (King Cross Marcelin), Warszawie (Wars Sawa Junior), Olsztynie (Galeria Warmińska), Toruniu (Atrium Copernicus) oraz Polkowicach (Park Handlowy). W zamian za każdą przekazaną kompletną parę obuwia klienci otrzymują voucher rabatowy na zakupy w CCC. Wśród miast, w których zebrano najwięcej butów wyróżnić należy Olsztyn (prawie 300 par), a także Kraków i Wrocław. 

- Planując działania w ramach rozwoju sieci CCC zawsze istotny jest dla nas aspekt troski o środowisko naturalne. Nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju CCC pokazuje kierunek działań, w centrum których znajdują się potrzeby klientów oraz wyzwania środowiskowe rynku, na którym działamy. Choć to dopiero pilotaż to widzimy duży entuzjazm klientów. Uczestnicy zbiórki nie muszą wyrzucać zbędnych butów do śmietnika, oddają je, mając pewność, że CCC zagospodaruje je w odpowiedni sposób z poszanowaniem potrzeb środowiska naturalnego – mówi Jakub Grzelak, Dyrektor ds. Sprzedaży CCC S.A. 
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także