18.04.2020/19:07

CCC wyemituje akcje. Chce pozyskać 400-500 mln zł na zabezpieczenie finansowe spółki

Akcjonariusze spółki CCC podjęli decyzję o nowej emisji akcji. Obuwnicza firma, której większość salonów jest zamknięta od połowy marca chce pozyskać dodatkowe 400-500 mln zł. Środki potrzebne są na finansowanie kapitału obrotowego – powiedział Marcin Czyczerski, prezes CCC

CCC planuje opublikowanie raportu okresowego z wynikami za I kwartał 2020 r. w dniu 24 kwietnia br. Równocześnie spółka prowadzi rozmowy z instytucjami finansującymi oraz obligatariuszami. – Będziemy dążyć do realizacji emisji w optymalnych warunkach rynkowych, a widzimy zainteresowanie ze strony szerokiego grona inwestorów. Ponadto kluczowy akcjonariusz, Pan Dariusz Miłek, zapowiedział udział w ofercie. To silny sygnał, że akcjonariusz mocno zaangażowany w sprawy spółki, po prostu wierzy w jej perspektywy – mówi Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

Priorytetem CCC jest zabezpieczenie finansowania grupy. – Prowadzimy rozmowy z bankami i instytucjami finansującymi, które w marcu 2020 r. zgodziły się już na krótkoterminowe odroczenie niektórych naszych bieżących zobowiązań finansowych. Kontynuujemy rozmowy z intencją zmiany warunków finansowania, tak aby zachować jego stabilność w dłuższym horyzoncie, mimo trwającego okresu niepewności ekonomicznej – zaznaczył Marcin Czyczerski.

Jak podało CCC w komunikacie, spółka jest w stanie wykorzystać swój potencjał tylko wtedy, gdy na kluczowy sezon AW2020 będzie mieć towar na półkach. – Realizujemy szereg działań, które mają nam to zapewnić. Emisja i pozyskane środki mają stanowić wsparcie dla organizacji w tym bezprecedensowym momencie, gdy jednocześnie widać szansę na monetyzację projektów realizowanych przez ostatnie lata – dodał prezes CCC.
Dariusz Miłek, kluczowy akcjonariusz spółki i przewodniczący jej rady nadzorczej ma nadzieję, że pozyskując środki na kapitał obrotowy i poprawiając efektywność operacyjną, spółka wyjdzie kryzysu wzmocniona. 

– Kadra zarządzająca pokazała swoją szybkość reakcji, zaangażowanie i gotowość do zmian. Wierzę w wartość oraz potencjał spółki, a oferta nabycia akcji nowej emisji w mojej ocenie jest atrakcyjna, dlatego z pewnością do niej przystąpię z intencją objęcia pakietu akcji, który pozwoli na zachowanie co najmniej dotychczasowego udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce. Moim głównym celem jest zapewnienie, by z obecnego kryzysu pandemicznego CCC wyszło ze wzmocnionymi fundamentami – stwierdził Dariusz Miłek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.