21.11.2019/10:56

CCC zaciągnęło kredyt na kwotę 530 mln zł od PKO BP

PKO BP udzielił CCC i podmiotom z grupy (marce Gino Rossi i sklepom internetowym prowadzonym przez grupę) limitu kredytowego wielocelowego. Jego wysokość to 530 mln zł. Kredyt został udzielony na okres 36 miesięcy - poinformowała spółka w komunikacie.

W ramach kredytu bank udzielił sublimitów na kredyt obrotowy nieodnawialny do kwoty 400 mln zł. To kwota, którą Grupa wykorzystać może na finansowanie zobowiązań wynikających z wykonywanej działalności oraz na spłatę zobowiązań z tytułu kredytu udzielonego spółce zależnej CCC.eu w 2016 r. - oraz na kredyt w rachunku bieżącym, limit na gwarancje bankowe i akredytywy do łącznej kwoty 130 mln zł.

"Umowa, jest jednym z elementów komunikowanej przez spółkę polityki, mającej na celu obniżenie udziału finansowania krótkoterminowego na rzecz istotnego zwiększenia finansowania długoterminowego" – informuje grupa CCC w komunikacie.

Zabezpieczeniem kredytu są: hipoteka umowna łączna do kwoty 795 mln zł, zastaw rejestrowy o najwyższej sumie zabezpieczenia w kwocie 795 mln zł, przelew wierzytelności z umów ubezpieczenia nieruchomości, weksle własne in blanco oraz poręczenie według prawa cywilnego udzielone przez CCC Shoes & Bags oraz eobuwie. pl Logistics.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.