08.08.2016/16:50

Cedrob na rozwój przeznaczy 280 mln zł

W czerwcu tego roku Cedrob zakończył kilka ważnych dla firmy inwestycji: budowę Wytwórni Pasz w Rypinie, rozbudowę Wylęgarni Piskląt w Skarżynku oraz Ubojni drobiu Ujazdówek 2. Jednak firma nie zwalnia tempa i już planuje kolejne projekty.

Budowę Wytwórni Pasz w Rypinie Cedrob rozpoczął w 2014 roku. To inwestycja o wartości ok. 80 mln zł, będąca największą i najnowocześniejszą tego typu wytwórnią w Europie. Jej wydajność produkcyjna to 90 ton/h, tj. 45 tysięcy ton paszy miesięcznie. - Dostawcami zbóż są okoliczni rolnicy, co w znacznym stopniu wpływa na pozytywne relacje z miejscowym społeczeństwem – komentuje Włodzimierz Bartkowski, wiceprezes Cedrobu.

Jego firma rozbudowała także Wylęgarnię Piskląt w Skarżynku. - W wyniku tej inwestycji mamy nakład 180 mln jaj wylęgowych rocznie, dzięki czemu nie musimy korzystać z usług innych, obcych wylęgarni. Sami jesteśmy w stanie zaspokoić nasze potrzeby w ciągu najbliższych lat – wskazuje Bartkowski.

W czerwcu Cedrob oddał do eksploatacji także nową ubojnię drobiu w Ujazdówku. – To największy tego typu obiekt w Polsce – podkreśla nasz rozmówca. - Nasz plan inwestycyjny na lata 2016-2020 zakłada przeznaczenie na rozwój firmy około 280 mln zł. Środki finansowe na nowe zadania pochodzić będą w dużej mierze z nadwyżki finansowej wypracowanej w minionych latach – dodaje.

Zapytany o budowę przez Cedrob centrum handlowego w Ciechanowie, Bartkowski odpowiada: - W tym momencie nie chcielibyśmy zdradzać szczegółów nowej inwestycji. Jest ona na etapie wstępnych planów i projektów. Mogę tylko zapewnić, że będzie to nowoczesny kompleks budynków handlowych z parkingiem podziemnym oraz częścią rozrywkową, spełniający najwyższe standardy. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.