25.04.2020/13:13

Cedrob obniżył ofertę kupna zorganizowanej części ZM Henryk Kania ze 100 mln zł do 82 mln zł

Oferta przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania, opiewająca o 100 mln zł, została obniżona do 82,1 mln zł - poinformowała giełdowa spółka w komunikacie.

Pismo od Cedrobu do zarządcy ZMHK (w spółce prowadzone jest przyspieszone postępowanie układowe) wysłane w tej sprawie zostało doręczone 24 kwietnia, czyli w piątek. W dokumencie pojawiła się informacja o zmianie złożonej wcześniej oferty w zakresie ceny.

Cedrob tym razem zawnioskował o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części ZMHK za 82,1 mln zł. Cena ma zostać powiększona o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów. W pozostałym zakresie złożona przez Cedrob oferta pozostała niezmieniona.

Przypomnijmy, że w Zakładach Mięsnych henryk Kania od czerwca 2019 r. trwa przyspieszone postępowanie układowe. We wrześniu katowicki Sąd Rejonowy Katowice-Wschód ustanowił zarządcę, uchylając jednocześnie zarząd własny dłużnika nad całością majątku. Miesiąc później (w październiku) rada wierzycieli ZMHK zgodziła się na wydzierżawienie majątku spółki Cedrobowi na rok za 300 tys. zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.