29.09.2020/11:55

Cena akcji Allegro ustalona na 43 zł

Wynikająca z ceny ofertowej kapitalizacja rynkowa spółki wyniesie 44 mld zł. Oferta obejmuje emisję 23 255 814 nowych akcji, z której spółka spodziewa się uzyskać wpływy brutto w wysokości około 1 mld zł, oraz sprzedaż 190 293 225 istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Przewidziano akcje w wolnym obrocie (free float) na poziomie 20,9 proc. bezpośrednio po Dopuszczeniu do Obrotu (przed wykonaniem Opcji Dodatkowego Przydziału). Pierwszy dzień notowania i obrotu akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 12 października 2020 r.

Platforma Allegro.eu jest najbardziej rozpoznawalną marką e-commerce w Polsce. Ma ona ponad 12 mln aktywnych kupujących i ponad 117 tys. sprzedawców (na dzień 30 czerwca 2020 r.).

Odnosząc się do ogłoszonego dziś ustalenia ceny akcji w pierwszej ofercie publicznej na poziomie 43 zł za akcję, prezes Allegro François Nuyts stwierdził: – To kolejne ważne wydarzenie w procesie wejścia Allegro na giełdę. Podczas spotkań z wieloma potencjalnymi inwestorami otrzymaliśmy od nich niezwykle pozytywne opinie. W ciągu 20 lat ciągłego wzrostu i nieustannych innowacji, przekształciliśmy się z lokalnego startupu w gracza e-commerce europejskiego formatu.

– Osiągnęliśmy to dzięki skoncentrowaniu się na zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń użytkownikom naszej platformy, by uczynić Allegro najlepszym możliwym miejscem dla konsumentów do robienia zakupów, a dla sprzedawców do prowadzenia biznesu – podkreśla François Nuyts.

Dodaje, że siłą napędową dotychczasowego sukcesu jest zaangażowany, innowacyjny i kreatywny zespół pracowników. – Chciałbym im podziękować za wszystko to, dzięki czemu doszliśmy do tego momentu. Przed nami kolejny etap rozwoju, już jako firmy notowanej na giełdzie, dlatego chciałbym powitać nowych inwestorów w gronie akcjonariuszy Allegro i podziękować im za ich dotychczasowe zaangażowanie – akcentuje prezes Allegro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także