14.11.2016/09:07

Cena języczkiem u wagi w dostawach e-commerce

Polacy nie zwracają uwagi na nazwę firmy dostarczającej im zakupy zrobione w internecie, ale już wszystkie składowe szybkiej, taniej i wygodnej dostawy są dla nich niezwykle istotne.

Według raportu e-ZAKUPY 2016 przygotowanego przez TNS Polska dla serwisu zakupowego Ceneo.pl, rynek usług KEP (przesyłki Kurierskie, Ekspresowe i Paczkowe) zmienia się na lepsze, a dostawcy starają się wyjść na przeciw oczekiwaniom e-klientów. W ciągu ostatnich dwóch lat spadł odsetek osób, które uważają, że koszty dostawy są zbyt wysokie (z 65 proc. do 52 proc.). Mimo że godziny pracy firm kurierskich są dla wielu problematyczne, to w tym roku – podobnie jak w ubiegłym – dwóch na trzech internautów (67 proc.) jest zdania, że kurierzy są elastyczni tj. z przesyłką przyjeżdżają w miejsce i w czasie, który się im wskaże.

Już ponad 80 proc. (wzrost o 5 punktów procentowych) klientów nie przeszkadza fakt, że robiąc zakupy przez internet muszą czekać na dostawę. Z pewnością takie oczekiwanie łatwiej zaakceptować, gdy przesyłka oraz cała transakcja jest tańsza. Jednocześnie niemal 90 proc. przyznaje (a prawie połowa jest w swej opinii zdecydowana), że jest w stanie poczekać dłużej na dostawę, jeśli jest darmowa. Okazuje się, że, mając do wyboru: szybką dostawę, ale łączącą się z kosztem lub darmową dostawę, ale dłuższy czas oczekiwania na dostarczenie, polscy internauci wybierają rozwiązanie bezkosztowe. Jest to więc kolejne świadectwo tego, że podstawowym czynnikiem decydującym o zakupie produktu jest cena.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Darek 14.11.2016

    No tak, ale często gęsto w cenę produktu wliczony jest koszt kuriera, wiec cena produktu nie za bardzo może być niska.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.