03.12.2018/07:57

Centra handlowe sięgają po czynsze od e-handlu

Sklepy, które stawiają na e-commerce stają się problemem dla centrów handlowych, w których działają ich punkty. Na rynku zaczyna pojawiać się jednak standard, który reguluje tę kwestię - pisze Puls Biznesu.

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to jeden z czynników, przez który rośnie zainteresowanie zakupami przez internet. Widzą to szczególnie marki modowe i obuwnicze. Z drugiej strony centra handlowe mają problem - bo przez kilka dni w miesiącu są zamknięte albo działają w ograniczonym zakresie, a do tego wzrost przychodów najemców dzięki e-commerce nie przekłada się na czynsze.

Zdaniem przedstawicieli sieci handlowych rynek dojrzewa do uregulowania tej kwestii, choć wciąż brakuje dobrych standardów. Pierwsze firmy zaczynają jednak uwzględniać obrót w e-sklepie na kasach w sklepach galerii handlowych, co zwiększa płacone przez nich czynsze.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.