12.12.2017/09:12

Centra M1 o krok od przejęcia. Nowy właściciel zdradza, co stanie się z obiektami

Rozstrzyga się jedno z największych przejęć w historii polskiego rynku nieruchomości handlowych. O przyszłości centrów handlowych M1 rozmawiamy z Hadleyem Deanem, prezesem spółki EPP, nowym właścicielem kilkunastu obiektów w całej Polsce.

Przypomnijmy, wartość całej transakcji to około 1 mld euro. Właściciela zmieni łącznie 28 centrów handlowych i wolnostojących budynków. Bezpośrednio po jej zamknięciu, na podstawie oddzielnej umowy, konsorcjum Chariot Top Group BV, odsprzeda funduszowi Echo Polska Properties część nabywanego portfela, w efekcie czego EPP stanie się największym właścicielem nieruchomości handlowych w regionie.

- To prawda, przejęcie przez nas portfolio M1 to przełomowa transakcja, która w najbliższych latach w znaczący sposób wpłynie na kształt rynku handlowego w Polsce. Zdecydowaliśmy się na zakup tego portfela nieruchomości z dwóch głównych powodów: po pierwsze, ze względu na ich doskonałe lokalizacje w ważnych ośrodkach regionalnych, a po drugie, ponieważ marka M1 jest znana i lubiana przez Polaków - tłumaczy Hadley Dean.

Jak dodaje, w tym momencie M1 nie planuje żadnych zmian związanych z rebrandingiem obiektów. -  Tym bardziej, że Metro AG pozostanie ich zarządcą co najmniej do kwietnia 2024 r. Podpisana przez nas w ramach transakcji umowa master lease gwarantuje nam optymalne warunki, ponieważ przez siedem lat mamy zapewniony przychód z najmu - dodaje Hadley Dean.

- Oczywiście, nie oznacza to, że nie planujemy żadnych zmian. Dostrzegamy potencjał związany z rozbudową niektórych obiektów, zwłaszcza, że razem z nimi kupujemy także jeszcze niezagospodarowane grunty. Mamy jednak to szczęście, że nic nas nie goni – dysponujemy czasem na spokojne zaplanowanie przyszłych inwestycji i dostosowanie ich do lokalnych potrzeb - zapowiada prezes EPP.

Już niebawem cały wywiad z Hadleyem Deanem.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • GOSC 14.12.2017

    Nowa kombinacja jak nie płacić podatków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.