27.05.2019/16:15

Centrum Galaxy w Szczecinie stawia na współpracę z… Zamkiem Książąt Pomorskich

Centra handlowe coraz lepiej radzą sobie z problemami związanymi z zakazem handlu w niedziele. Centrum Galaxy postawiło nie tylko na rodzinną rozrywkę, ale także na bogatą i ambitną ofertę kulturalną. Wraz z Zamkiem Książąt Pomorskich przygotowuje nowy cykl wydarzeń kulturalnych. Przedstawiciele instytucji podpisali list intencyjny w tej sprawie.

– Jesteśmy najbardziej rodzinnym centrum handlowym w Szczecinie. Naszych klientów, od marca tego roku, w każdą niedzielę niehandlową zapraszamy na rodzinne wydarzenia. Doskonale przyjęły się spotkania przy grach planszowych, ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz największy plac zabaw w mieście. We wrześniu startujemy z kolejnym cyklem koncertów, wystaw i spektakli – mówi Monika Gogacz, Dyrektor Centrum Galaxy w Szczecinie.

List intencyjny podpisali Barbara Igielska, Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich, Wiesław Lewoc, Zastępca Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich, Monika Gogacz, Dyrektor Centrum Galaxy oraz Wojciech Gepner, Community Director EPP.

Założenia współpracy dotyczą organizacji w Centrum wydarzeń kulturalnych, za których część artystyczną odpowiadać będzie Zamek. Wydarzenia będą odbywały się w niedziele niehandlowe naprzemiennie wraz z innym atrakcjami Centrum, jak gry bez prądu, niedzielny plac zabaw.

– Naszym celem jest upowszechnienie, organizowanie oraz promowanie aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w kulturze. Nie czekamy aż ludzie sami zainteresują się kulturą i do nas przyjdą. To my na rozmaite sposoby wychodzimy do nich i proponujemy ciekawe wydarzenia kulturalne. Staramy się zainteresować ich kulturą. Mamy nadzieję, że taką rolę odegra również kolejna nowa formuła działalności, jaką chcemy podjąć wspólnie z Galaxy – mówi Barbara Igielska, Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. – Sądzimy, że nasz wspólny projekt będzie ciekawy dla obydwu stron. Galaxy zyska interesującą ofertę kulturalną na wysokim poziomie. A Zamek zaprezentuje się również tym, którzy dotąd chodzili wyłącznie do galerii handlowych – przekona ich, że warto odwiedzać również nasze galerie i przychodzić na nasze wydarzenia kulturalne – dodaje.

– Podjęcie współpracy z Zamkiem Książąt Pomorskich to efekt przyjętej przez EPP strategii, której celem jest społeczna aktywizacja zarządzanych przez spółkę centrów handlowych. Regulacje prawne dotyczące handlu w niedziele wytworzyły nową sytuację ekonomiczną, ale również społeczną. Pojawiła się możliwość zagospodarowania przestrzeni dotychczas wykorzystywanej wyłącznie w sposób komercyjny, ale pojawiła się również potrzeba zagospodarowania czasu wolnego, dotychczas wykorzystywanego na realizowanie potrzeb komercyjnych. Nasze doświadczenia z ostatnich miesięcy pokazują jednoznacznie, że przestrzeń centrów handlowych może być atrakcyjna również w niedziele, sprzyja budowaniu relacji społecznych, pozwala realizować aktywności z zakresu edukacji, kultury, sztuki czy promowania świadomego i zdrowego stylu życia. Współpraca z Zamkiem doskonale wpisuje się w ten program – mówi Wojciech Gepner, Community Director EPP.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.