20.04.2020/10:17

Ceny żywności w sklepach mocno wzrosną z powodu suszy

Analitycy Credit Agricole Bank Polska zweryfikowali swoje prognozy dla inflacji na obecny rok. Ich zdaniem tempo wzrostu cen zwiększy się w 2020 r. do 3,1 proc. r/r (z 2,9 proc. w poprzedniej prognozie) wobec 2,3 proc. w 2019 r., a w 2021 r. spadnie do 2,7 proc. (2,4 proc.). Na rewizję scenariusza inflacji złożyły się prognozowane niższe ścieżki cen paliw oraz inflacji bazowej, a także wyższa ścieżka cen żywności.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol656 20.04.2020

    Niestety człowiek to największy szkodnik na planecie. W Polsce problem potęguje jeszcze bardzo słaba jakość oczyszczania ścieków. W rezultacie do środowiska uwalniane są potężne ilości bakterii, wirusów, farmaceutyków, mikroplastiku... Unia Europejska od dawna rekomenduje aby stosować nowoczesną technologię MBR, która rozwiązuje powyższe problemy, ale niestety nasze samorządy są niezbyt uświadomione w temacie. Mam nadzieję, że może klęska jaką jest susza skłoni nasz rząd i samorządy do refleksji. Szkoda tylko, że zawsze musimy działać już po fakcie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.