16.08.2017/12:57

CH Posnania zmusza konkurencję do modernizacji i wzbogacenia oferty

Otwarcie w Poznaniu w październiku 2016 r. centrum handlowego Posnania skłoniło miejscową konkurencję do działania. Trwają rekomercjalizacje i modernizacje galerii handlowych. Obecnie w aglomeracji działa 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 692 tys. mkw. Nasycenie powierzchnią handlową (832 mkw./1 000 mieszkańców) jest najwyższe w kraju, a w budowie jest kolejna inwestycja – podsumowuje firma doradcza Colliers International.

W związku ze wzrastającą konkurencją – głównie pojawieniem się Posnanii z bogatą ofertą handlowo-rozrywkową i nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi podnoszącymi komfort zakupów – istniejące centra handlowe w Poznaniu podjęły działania rekomercjalizacyjne, modernizacyjne i remontowe. Rebranding i remont przeszło centrum handlowe Poznań City Center (obecnie Avenida), nowi najemcy pojawili się również w Starym Browarze, Galerii Malta i Plaza Poznań. Modernizację przechodzi także najstarsze centrum handlowe w aglomeracji – ETC Swarzędz, którego otwarcie ma nastąpić w II połowie tego roku.

Obecnie w Poznaniu, w sektorze centrów handlowych, realizowana jest jedna inwestycja – rozbudowa parku handlowego Franowo, w ramach której powstanie 7,5 tys. mkw. nowej powierzchni przeznaczonej między innymi dla sklepów Piotr i Paweł (1 630 mkw.), Media Expert (820 mkw.) i Martes Sport (670 mkw.). Otwarcie rozbudowanej części obiektu planowane jest w drugiej połowie br.

W Poznaniu brak jest nowych obiektów handlowych na zaawansowanym etapie przygotowań. W mieście rozpoczęła się natomiast realizacja dwóch olbrzymich projektów rewitalizacyjnych, które przez najbliższe lata skupiać będą zainteresowanie inwestorów, deweloperów, najemców i mieszkańców.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • koro 04.09.2017

  Jakie np. perełki kolego triest? Ja nic nie widzę,, bo średno się znam. Lapek potrzebny.

 • gira 26.08.2017

  np które? Bo przeglądam i nic mi w oko nie wpadło poza kilkoma smartfonami?

 • triest 23.08.2017

  a no spory i promocje dobre, bo jest kilka takich perełek które zamierzam upolować.

 • rabek 22.08.2017

  chodzę tylko do media expertu bo muszę obejrzeć sprzęt a tak to wszystko kupuję online.

 • majk 17.08.2017

  Takiego dużego media experta nie widziałem nigdzie indziej

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.