07.12.2020/18:19

Chińczycy budują największą hodowlę świń na świecie

W prowincji Henan zbudowano już ponad 20 - kilkupiętrowych budynków, które wyglądają jak wielka fabryka. Jest to jednak hodowla na 84 tysiące świń – podaje Gazeta.pl środowisko. Dla porównania największa polska hodowla miała liczyć 6 tysięcy loch.

 

Budowę zaczęto w marcu tego roku, a pierwszy budynek zaczął funkcjonować już we wrześniu. Właścicielem jest firma Muyuan Foods i zapewnia, że ma wystarczająco terenów przemysłowych, żeby produkować, aż 80 milionów sztuk żywca.

W Państwie Środka od lat systematycznie wzrasta spożycie wieprzowiny, aby nadążyć za popytem zarówno krajowym jak i potrzebami eksportowymi systematycznie zwiększana jest produkcja. To wszystko ma katastrofalne skutki dla środowiska i ludzkiego zdrowia. Dobrostan zwierząt również pozostawia wiele do życzenia, jednak koronnym argumentem producentów żywca jest oszczędność kosztów i opłacalność tak gigantycznych chlewni.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.