17.03.2020/17:52

Chińska gospodarka wraca do życia

Rozwój sytuacji w Chinach daje nadzieję, że obecna sytuacja jest tylko przejściowa i krótkotrwała. Kolejne fabryki w najbardziej poszkodowanym przez koronawirusa regionie Chin wracają już do pełnej operacyjności, odbudowywany jest łańcuch dostaw - podaje biznes.autokult.pl.

Wczoraj do pełnej wydajności powróciło wiele zakładów w Chinach. Po miesięcznej przerwie placówka Toyoty w Kantonie, gdzie wytwarzane są modele Yaris i Camry, znów działa w pełnym wymiarze. Częściowo produkcję przywrócono już w zeszłym tygodniu. Swoją kantońską fabrykę ponownie otworzyło też Renault - pisze biznes.autokult.pl.

Jest to - zdaniem portalu - o tyle istotne, że licząca dziesiątki milionów mieszkańców aglomeracja w południowo-wschodniej części kraju była jednym z pierwszych ognisk koronawirusa. Dziś w regionie tym notowane jest już mniej niż 100 nowych zachorowań dziennie, co skłania miejscowe władze i przedsiębiorców do powrotu do normalnego życia. Chiński rząd kontynuuje nawet przygotowania do organizowanych tam dwa razy do roku Chińskich Targów Importowo-Eksportowych, jednego z największych wydarzeń branży handlowej na świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.