07.08.2019/08:18

Chińskie firmy bojkotują produkty z USA. Import z innych krajów wzrośnie?

We wtorek po północy chińskie ministerstwo handlu poinformowało, że import produktów rolnych z USA został wstrzymany. To kolejna odsłona wojny handlowej na linii USA-Chiny.

Pekin nie wyklucza także nałożenia ceł na amerykańskie produkty rolne, które zostały zakupione po 3 sierpnia. Nie wiadomo, jak dużą grupę towarów miałyby objąć te cła, nie podano także danych dotyczących wartości importu.

Chińska państwowa agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że zawieszenie zakupów amerykańskich produktów rolnych to działania odwetowe. Są one odpowiedzią na plan prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczący dalszego podnoszenia ceł na chiński import. Jeszcze pod koniec lipca chińskie ministerstwo handlu informowało, że kolejne spotkanie z administracją USA dotyczące zakupu towarów rolnych z US odbędzie się we wrześniu w Stanach Zjednoczonych.

Sytuacja w Chinach jest o tyle trudna, że ze względu na ASF o prawie jedną trzecią zmniejszyła się podaż mięsa. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych brakuje też innych, roślinnych produktów rolnych. Wygląda więc na to, że Chiny będą się musiały rozejrzeć za nowym źródłem importu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.