04.08.2020/12:37

Chlebomaty sposobem na bezpieczne zakupy w czasie pandemii? Nowy pomysł pojawił się nad morzem

Piekarnia Asprod pilotażowo uruchomiła w czterech lokalizacjach na terenie Szczecina automaty do zakupu pieczywa. Mają one umożliwić klientom dostęp do świeżego pieczywa w szybki, łatwy i w pełni bezpieczny sposób. Rozwiązanie ma być odpowiedzią na wyzwania, które postawiła przed piekarzami panująca pandemia koronawirusa.

- Chleb jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych, naturalnie więc jako piekarnia podejmujemy różne inicjatywy, których głównym zadaniem jest zapewnienie pełnej dostępności do wypieków – niezależnie od panującej sytuacji. Restrykcje związane z pandemią, długie kolejki do sklepów a także obawy wielu klientów związane z dokonywaniem zakupów w tradycyjny sposób, zainspirowały nas do poszukiwania nowych rozwiązań i podejmowania nieoczywistych w naszej branży przedsięwzięć – podkreśla Dariusz Bielecki, prezes zarządu Asprod S.A.

Na początku kwietnia piekarnia Asprod uruchomiła e-sklep, w którym można zamawiać przez internet konkretne wypieki z odbiorem w wybranym sklepie stacjonarnym, z bezpieczną płatnością online. Usługa dostępna jest w poszczególnych lokalizacjach na terenie Szczecina, Stargardu, Koszalina i Goleniowa, w okresie, w którym obowiązywały najostrzejsze restrykcje, także z bezkontaktową dostawą do domu.

W trakcie pandemii w drogę ruszyły także pieCARnie, czyli food trucki, w których można było zakupić pieczywo na terenie Szczecina oraz w jego bliskich okolicach. Jednak piekarnia Asprod rozpoczęła wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań na długo przed pandemią – już od prawie dwóch lat w Szczecinie działa Asprod Drive, czyli firmowy sklep typu drive thru, w którym można kupić pieczywo bez wysiadania z samochodu.

Z początkiem sierpnia piekarnia poszła o krok dalej i uruchomiła na terenie Szczecina cztery chlebomaty, czyli bezobsługowe urządzenia wydające pieczywo. Są to automaty podobne do tych przeznaczonych np. na napoje w puszkach i butelkach czy słodycze. Automaty będą uzupełniane codziennie. Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa - płatności za zakupione produkty realizowane są wyłącznie bezgotówkowo, za pośrednictwem kart płatniczych.

Obecnie chlebomaty umiejscowione są w czterech miejscach na terenie Szczecina – delikatesach Gzella (przy ul. Wyzwolenia, Milczańskiej oraz Ku Słońcu) a także w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Wkrótce pojawią się również w kolejnych lokalizacjach.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • geograficzny ignorant 10.08.2020

    Też całe życie myślałam, że Szczecin jest nad morzem... ale jednak nie jest ;) 100km robi różnicę :D

  • szczecinianka 05.08.2020

    Szczecin nie leży nad morzem.!!!! To miasto portowe z dostępem do morza.

  • x 04.08.2020

    Szczecin nie znajduje się nad morzem. Jeszcze trzeba przejechać 100 kilometrów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także