04.09.2020/10:12

Chodzimy w szmatach? Inspekcja Handlowa zakwestionowała skład surowcowy blisko 50 proc. zbadanych partii odzieży!

Inspekcja Handlowa w 2019 r. prowadziła kontrole produktów włókienniczych. Celem kontroli była ocena prawidłowości oznakowania oraz jakości tego rodzaju produktów, m.in. w zakresie składu surowcowego czy wskaźników użytkowych deklarowanych przez producentów. Wyniki kontroli mogą szokować. Badania laboratoryjne doprowadziły do zakwestionowania aż 49,1 proc. przebadanych partii odzieży. W przypadku odzieży wizytowej było to aż 63,5 proc.!

Kontrole produktów włókienniczych przeprowadzano w pierwszej kolejności u producentów, importerów oraz pierwszych dystrybutorów (w przypadku obrotu wewnątrzwspólnotowego). W następnej kolejności typowano do kontroli hurtownie oraz duże sklepy specjalistyczne. Inspekcja Handlowa w wyniku podjętych działań skontrolowała łącznie 422 przedsiębiorców, w tym 324 placówek detalicznych, 67 producentów/pierwszych dystrybutorów, w tym 2 importerów oraz 31 hurtownie.

Kontrolą objęto importowane, a także produkowane w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej produkty włókiennicze wykonane z dzianin lub tkanin.

Kontrole przeprowadzone przez Inspekcję Handlową objęły produkty łącznie z 2 585 partii takich produktów, jak odzież wierzchnia, wyroby pończosznicze, odzież sportowa, odzież wizytowa. Produkty zostały wytypowane spośród oferty handlowej kontrolowanego przedsiębiorcy.

W wyniku podjętych działań kontrolnych ze względu na różnego rodzaju nieprawidłowości zakwestionowano wyroby z 687 partii (co stanowi 26,6 proc.).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kj 04.09.2020

    I co z tego, to jest kropla w morzu nieprawidłowości, a producenci z marżami na poziomie tysięcy % mają gdzieś takie kary, bardziej się opłaca zapłacić karę raz na 10 lat kiedy szanowna inspekcja weźmie się do roboty, niż być uczciwym.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także