27.12.2017/07:46

Grupa Chorten chce się stać siecią ogólnopolską. Ma już 1200 sklepów

W wywodzącej się z Podlasia Polskiej Grupie Sklepów Spożywczych Chorten działa już dokładnie 1200 punktów handlowych, zlokalizowanych w 9 województwach. W ciągu kilku lat sieć chce rozszerzyć działalność na pozostałe regiony, uzyskując zasięg ogólnopolski.

Do chwili obecnej w ciągu całego 2017 roku Grupie Chorten przybyło blisko 180 sklepów, w grudniu minionego pod skrzydłami miała ona 1000 punktów handlowych, a cała działalność w grudniu 2009 roku została zainicjowana od zaledwie 19 placówek.

– Grupa Chorten staje się bardzo rozpoznawalną marką w całym kraju. Coraz więcej właścicieli sklepów spożywczych chce z nami współpracować, przekonując się o korzyściach ze wspólnego działania. Polscy detaliści postanowili wziąć sprawy w swoje ręce nie czekając, aż zagraniczna konkurencja całkowicie zdominuje handel tradycyjny. Wspólnie osiągamy efekt skali w negocjacjach z producentami i dystrybutorami. Sklepom z grupy możemy zaoferować blisko 600 korzystnych umów handlowych – podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Co miesiąc sieć podpisuje co najmniej kilkanaście umów ze sklepami partnerskimi. Obecnie ze spółką Grupa Chorten z siedzibą w Białymstoku współpracuje dokładnie 521 punktów handlowych. Powiązane spółki koordynują łącznie 644 placówki partnerskie – (Chorten Radom: 369, Chorten Mazowsze: 225 i Chorten Warmia-Mazury: 50). Z kolei 35 sklepów korzysta ze współpracy z Grupą Chorten w ramach sklepów Limonka, działających w Stowarzyszeniu Kupców i Przedsiębiorców Polskich Elita.

W macierzystym województwie podlaskim funkcjonują 344 sklepy własne i partnerskie Grupy Chorten. Największy zasięg sieć ma w województwie mazowieckim – to aż 480 placówek detalicznych. W Warmińsko-Mazurskim jest 109 takich sklepów, Lubelskim – 93; a w Łódzkim – 85. W województwie świętokrzyskim dotąd pod szyldem Chortenu działają 44 sklepy, w pomorskim – 34; w kujawsko-pomorskim – 8, a w podkarpackim – 3 placówki. W planach Grupy Chorten na kolejne lata jest zasięg ogólnopolski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.