14.06.2021/08:20

Circle K pierwszym sprzedawcą paliw, który wprowadził „Pay by Plate” w całej Europie na dużą skalę

To pozwala klientom płacić za paliwo za pomocą ich numeru rejestracyjnego (licencji), co zapewnia bezproblemową obsługę klienta. Circle K Europe otrzymało to prestiżowe wyróżnienie w ramach nagrody NACS European Convenience Retail Technology Award, sponsorowanej przez Gilbarco Veeder-Root.

- Z ogromną przyjemnością ogłaszamy Circle K jako zwycięzcę tegorocznej nagrody NACS European Convenience Retail Technology Award. Wprowadzenie ich technologii jest nie tylko doniosłą okazją dla branży, szczególnie w świetle nowego klimatu bezpieczeństwa opartego na COVID, ale jest to również wspaniała wiadomość dla europejskich kierowców, którzy coraz częściej oczekują bezpiecznej, bezproblemowej i połączonej mobilności - powiedział Jason Lund, dyrektor zarządzający na Europę w Gilbarco Veeder-Root.

Po udanym pilotażu w Norwegii, technologia Pay by Plate została rozszerzona na Szwecję, a spółka macierzysta Circle K Europe Alimentation Couche-Tard Inc. planuje rozszerzyć tę innowacyjną technologię w całej swojej sieci Circle K.

Aby skorzystać z usługi Pay by Plate, klienci po prostu wjeżdżają na podjazd, zatankują paliwo i, dzięki funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych, zapłacą za paliwo w aplikacji Circle K Easy Fuel. Technologia stojąca za Pay by Plate jest zgodna z ustaloną technologią rozpoznawania tablic rejestracyjnych stosowaną w opłatach drogowych i parkingach w całej Europie, dzięki czemu jest znana wielu europejskim kierowcom.

- W Circle K jesteśmy dumni ze zrozumienia naszych klientów i wiemy, że coraz bardziej skupiają się na łatwości, szybkości, spójności i jakości obsługi. Ekspansja Pay by Plate pozwala nam sprostać temu zapotrzebowaniu, jeszcze bardziej uprościć i ulepszyć obsługę klienta, dzięki zróżnicowaniu naszej oferty „forecourt” – powiedział Hans-Olav Høidahl, wiceprezes wykonawczy ds. operacji na Europę w Circle K.

Nagroda NACS Convenience Retail Technology Award jest przyznawana firmie zajmującej się handlem detalicznym, która podjęła znaczącą i atrakcyjną inicjatywę technologiczną. Nagroda, wprowadzona po raz pierwszy w 2015 r., jest przyznawana detalistom, którzy dokonują dalekowzrocznych, długoterminowych inwestycji w innowacje technologiczne.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.