23.07.2020/12:16

Clinex DEZOFast – skuteczna dezynfekcja stacji paliw i nie tylko

Dezynfekcja stała się naszą codziennością. Środki do odkażania są dziś niezbędne w hotelach, placówkach medycznych, gastronomicznych, sportowych, kosmetycznych, a także na stacjach paliw. 

Na każdej stacji paliw można wskazać obszary, które wymagają codziennego sprzątania, mycia, dezynfekowania a nawet sterylizacji. Są to: półki, blaty, klamki, czytniki kart, stojaki metalowe, młynki wejściowe, szafy, wyspy, lady, regały chłodnicze, podłogi, kosze, popielniczki, pistolety paliwowe, dystrybutory, a także pomieszczenia sanitarne.

Clinex DEZOFast to racjonalna dezynfekcja 

Dlaczego warto w tych miejscach korzystać z Clinex DEZOFast? Odpowiedź brzmi: żeby dezynfekować skutecznie i bezpiecznie, optymalizując koszty. Clinex jest bowiem skuteczny, ma potwierdzone działanie biobójcze – zabija bakterie, spory, grzyby, wirusy, w tym z rodziny koronawirusów z mytej i dezynfekowanej powierzchni. Produkt ma stałe (co podkreśla producent) Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr 8010/20. Firma pracowała nad tym produktem dwa lata. Efektem tej pracy jest m.in. to, że działanie biobójcze preparatu na zdezynfekowanej powierzchni utrzymuje się do trzech dni, co potwierdziły badania Uniwersytetu Śląskiego.

Clinex DEZOFast to bezpieczeństwo

Produkt nie powoduje korozji powierzchni (tak się dzieje na niektórych powierzchniach potraktowanych środkami do dezynfekcji na bazie alkoholu), ponadto Clinex DEZOFast można używać na wielu powierzchniach wodoodpornych w wielu obszarach stosowania, w tym obszarze medycznym. Jednocześnie używanie preparatu jest opłacalne z punktu widzenia ekonomiki kosztów – Clinex DEZOFast myje i dezynfekuje, czyli dwa w jednym… 

W reżimie sanitarnym, w którym będziemy musieli żyć w kolejnych miesiącach, Clinex DEZOFast jest niezbędnym produktem na wyposażeniu: firm sprzątających, świadczących usługi w biurach, galeriach handlowych, instytucjach oświatowo-kulturalnych, w zakładach fryzjerskich, salonach kosmetycznych, gabinetach fizjoterapeutycznych i medycznych, a także na stacjach paliw.

Clinex DEZOFast to produkt myjąco-dezynfekujący o unikalnym spektrum zastosowań

 •  Właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze, grzybobójcze  są najszersze z wszystkich produktów na rynku, co potwierdzają badania medyczne. 
 • Produkty z grupy DEZOFast  usuwają z powierzchni wirusy z rodziny koronawirusów w 1 minutę  (potwierdzone badaniami). Daje to dużo większy komfort pracy z produktem w odróżnieniu od produktów wymagających nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu minut ekspozycji na powierzchni.
 • Oparte są na stałej, a nie tymczasowej rejestracji poprzedzonej badaniami dedykowanymi osobno dla koncentratów i płynów gotowych do użycia. 
 • Produkt nadaje się do zastosowania w obszarze medycznym, o podwyższonym zagrożeniu biologicznym oraz w obszarach ogólnych.
 • Uwaga: Produkty z grupy DEZOFast, jako jedyne na rynku posiadają właściwości myjące powierzchnie, co jest niezwykle ważne przy odkażaniu podłóg. Unikamy tym samym podwójnej pracy. 
 • Właściwości myjące, szczególnie na dużych powierzchniach, najlepiej wykorzystać przy użyciu koncentratu. Jest to najtańszy sposób na przygotowanie 1L produktu gotowego do użycia.
 • Produkty Clinex DEZOFast mają przedłużone działanie, po wyschnięciu pozostawiają aktywny składnik dezynfekcyjny na powierzchni.
 • Produkt nadaje się do rozpylania urządzeniami wysokociśnieniowymi.
 • Produkt nadaje się do powierzchni mających kontakt z żywnością, może być stosowany w planach HACCP.
 • Produkt niepalny, spełnia wszystkie wymogi ochrony przeciwpożarowej  nieruchomości.
 • Produkt neutralny dla powierzchni.
Clinex - dezynfekcja stacji paliw, (Fot. materiał partnera)

 

Clinex - zastosowanie produktów, (Fot. materiał partnera)

 

Materiał partnera

Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Nick 21.07.2020

  To reklama czy tekst REDAKCYJNY?!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także