27.03.2017/14:59

Co drugi Polak nie wie, że płaci VAT

Dla większości Polaków obecny system podatkowy jest nieodpowiedni, przede wszystkim ze względu na jego skomplikowanie i niezrozumiałość. 93% Polaków uważa, że system ten powinien zostać uproszczony. Obecny system jest postrzegany jako nieprzyjazny, niesprawiedliwy, skomplikowany i niezrozumiały – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Maison&Partners.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • W.S. 10.09.2020

    Szkoda że autor się nie podpisuje z nazwiska, a drugie szkoda że pisząc takie artykuły nie bardzo sam wie o czym pisze. Czepiam się tu informacji o podatku CIT który nie jest podatkiem od bycia pracodawcą tylko jest podatkiem dochodowym od osob prawnych. Różnica jest na tyle istotna że pracodawcą może być również osoba fizyczna, JDG, S.C. a nie mają osobowości prawnej i nie płacą CITu tylko PIT, a jednocześnie istnieją takie formy osób prawnych które nikomu nie płacą pensji, ale mają dochód i od niego płacą CIT.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.