19.02.2021/09:53

Co trzecie gospodarstwo domowe w Polsce kupuje zamienniki mięsa [DANE]

Z danych firmy badawczej GfK wynika, że roślinne imitacje mięsa szturmują polski rynek a ich sprzedaż rok do roku zwiększyła się o połowę.

O wynikach pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Wynika z nich, że już blisko jedna trzecia polskich gospodarstw domowych kupuje roślinne wersje nabiału, a ponad 18 proc. nabiał z kategorii eko, bio i vege. Obie kategorie urosły o ok. 5 punktów procentowych względem poprzedniego roku pod względem popularności w polskich gospodrswtach domowych.

Najbardziej spektakularne wzrosty widzimy jednak w kategorii alternatyw mięsnych. Po roślinne wersje mięsa sięga już 9,8 proc. gospodarstw domowych, w zeszłym roku ten wskaźnik sięgał 4,3 proc. Z kolei w przypadku kategorii mięs eko, bio i vege udział sprzedaży wynosi 8,6 proc, a jeszcze przed rokiem kupowało go 3,5 proc. gospodarstw domowych.

GfK podkreśla również, że w 2020 roku w przypadku alternatyw nabiału wzrost wartości sprzedaży względem poprzedniego roku wyniósł 44 proc. wartościowo i 50 proc. ilościowo. Jeszcze większe wzrosty widzimy w kategorii alternatyw mięsa. Te urosły wartościowo o 138 proc. oraz ilościowo 107 proc.

Należy jednak pamiętać, że owe rynki są nadal jednak dosyć małe. Rynek artykułów wegańskich w nabiale wynosi ok. 1 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także