18.03.2016/16:33

Co z rozwojem segmentu dystrybucyjnego PKM Duda?

Mimo zapowiadanej ekspansji terytorialnej PKM Duda, prezes spółki Dariusz Formela nie przewiduje uruchomienia w tym roku kolejnej hurtowni. - Musimy mierzyć siły na zamiary – podkreśla szef Polskiego Koncernu Mięsnego.

W strategii na lata 2015-2019 grupa PKM Duda zakłada m.in. rozszerzenie zasięgu działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego poprzez budowę nowych hurtowni lub przejęcia istniejących podmiotów. – Jeśli mamy być znaczącym graczem w wśród dystrybutorów mięsa i wędlin to nasza obecność musi się rozszerzyć na większą niż obecnie część Polski – przyznaje Dariusz Formela. Dodaje jednak, że aby osiągnąć satysfakcjonujący poziom rentowności nowa hurtownia potrzebuje określonego czasu: - Na pewno nie jest to rok a najczęściej również nie dwa. W związku z tym musimy mierzyć siły na zamiary – zaznacza.

Na razie zarząd PKM Duda uważnie monitoruje wyniki swoich obiektów, zwłaszcza uruchomionej w grudniu zeszłego roku hurtowni w Lublinie. – O ile rentowność w nowych hurtowniach będzie lepsza, o tyle wzrośnie nasza skłonność do otwierania kolejnych – tłumaczy Formela. – Tego typu obiekt jesteśmy w stanie otworzyć w pół roku, pod warunkiem że dana lokalizacja jest do tego przygotowana. Jeśli nie wymaga ona uzyskania pozwolenia na budowę, to możemy uruchomić hurtownię nawet w dwa miesiące. Jeśli trzeba się ubiegać o pozwolenie, termin wydłuża się do sześciu miesięcy – wyjaśnia.

Zwraca też uwagę na aktualne warunki rynkowe: malejący udział tradycyjnego kanału dystrybucji w handlu, wzrost znaczenia grup zakupowych oraz skracanie łańcucha dostaw przez producentów w kanale tradycyjnym. To wszystko sprawia, że do inwestycji w hurt trzeba podchodzić wyjątkowo ostrożnie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.