29.05.2018/08:34

Co zmieni się w zakazie handlu w niedziele?

Nadchodzące zmiany w przepisach o zakazie handlu w niedziele mogą poruszyć takie kwestie, jak m.in. godziny obowiązywania zakazu czy kwestię zmian w PKD - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Solidarność postuluje m.in., by dokonać zmian w godzinach obowiązywania zakazu handlu w niedziele. Obecnie zakaz rozpoczyna się o godz. 00:00 w niedziele i trwa do 00:00 w poniedziałek. Solidarność chce, by zakaz obowiązywał od godz. 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek. Chodzi m.in. o kwestię rozpoczynania pracy o godz. 00:15 w poniedziałek po zakazie handlu, który został wdrożony w kilku sieciach handlowych.

Solidarność chciałaby również notyfikacji w Komisji Europejskiej wyjątku od zakazu w kontekście sprzedaży przez internet.

Wśród innych postulatów znajduje się m.in. kwestia kodów PKD, dzięki którym wiele "kwiaciarni" czy "sklepów z pamiątkami" zarabia i tak przede wszystkim na artykułach spożywczych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • sprawiedliwy 30.05.2018

    Wszystko albo nic! Znowu będą równi i równiejsi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.