15.04.2019/09:15

Co zyska handel spożywczy dzięki Pospay?

Jakie korzyści dla handlowców z branży spożywczej przynosi pierwszy, mobilny Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay firmy Posnet?

Małe sklepy spożywcze, stoiska na targu czy popularne „warzywniaki” to miejsca wręcz „stworzone” dla Pospay. Urządzenie, łączące w sobie funkcje drukarki fiskalnej, kasy i terminala płatniczego, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, mobilność i ergonomia.


Pospay obsługuje transakcje bezgotówkowe

Urządzenie firmy Posnet akceptuje płatności wszystkimi rodzajami kart płatniczych, a także płatności za pomocą urządzeń mobilnych. W Polsce jest ponad 40 mln kart płatniczych w użyciu, a większość młodych konsumentów preferuje płatności bezgotówkowe. Co więcej, badania eService pokazują, że 4 na 10 klientów jest w stanie zrezygnować z zakupów, jeżeli nie ma możliwości płatności bezgotówkowych. Ten trend będzie się jeszcze nasilał, więc obsługa transakcji bezgotówkowych to dla przedsiębiorcy „mus”!

Terminal płatniczy D220, jeden z elementów Pospay, dostępny jest w ramach programu Polska Bezgotówkowa. To inicjatywa przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy dotychczas nie obsługiwali transakcji bezgotówkowych, a chcą je uruchomić. Program oferuje zwolnienie z opłat przy instalacji terminala oraz nieodpłatne jego użytkowanie przez pierwsze 12 miesięcy. W ramach programu zainstalowano już ponad 140 tys. terminali płatniczych.


Pospay w branży spożywczej

W Polsce jest ok. 100 tys. małych i średnich sklepów spożywczych, które codziennie obsługują dużą liczbę klientów.

Część z nich posiada terminale POS, jednak Fiskalny Terminal Płatniczy oferuje rozwiązania dużo bardziej komplementarne.


Zintegrowane rozwiązania Pospay:

  • wyeliminują ewentualne pomyłki przy przepisywaniu kwoty transakcji z kasy na terminal płatniczy,
  • zwiększą szybkość obsługi klienta – nie trzeba dwukrotnie wprowadzać kwoty transakcji,
  • ułatwią raportowanie – transakcje kartami płatniczymi ujęte są w raportach kasowych.


Konkretne rozwiązania

Pospay znakomicie sprawdzi się w w małym, osiedlowym sklepie czy na targowisku.

Po pierwsze - akceptuje płatności bezgotówkowe. Dla przedsiębiorcy oznacza to napływ nowych klientów i zwiększenie obrotów handlowych.

Po drugie – jest ergonomiczny. W punktach handlowych, gdzie nie ma miejsca na rozbudowane stanowisko kasowe, Pospay będzie strzałem w dziesiątkę.

Po trzecie - pracuje w dowolnym miejscu. Umożliwia to transmisja danych, która odbywa się za pomocą sieci GSM lub Wi-Fi.  A mocne akumulatory zapewniają długą pracę bez ładowania.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kajkon 17.04.2019

    Mam podobnie - zdarzało się, że odpuszczaliśmy zakupy, bo nie ma płatności kartą. Ale to przecież naturalne. Mnie też się wygodnie tak to załatwia.

  • kosmer 16.04.2019

    Cóż... zgadzam się z wynikiem badania eservice. Po prostu zdarzało się, że nie mieliśmy żadnej gotówki i musieliśmy odpuścić zakupy. Tzn. wracaliśmy najczęściej, ale dopiero po wypłaceniu kasy z bankomatu. Przecież takie płatności to teraz standard...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.