06.06.2017/16:15

Coca-Cola HBC Polska ograniczy zużycie wody i surowców PET w swoich zakładach

Koncern Coca-Cola HBC Polska, przystąpił do partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), składając dwa zobowiązania z obszaru ochrony środowiska. Podpisanie dobrowolnej deklaracji nastąpiło w trakcie konferencji „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich”, zorganizowanej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju. 

Inicjatywa partnerstwa wypełnia rezolucję przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne ONZ „Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”, która zakłada realizację 17 celów na rzecz ludzi, naszej planety i ogólnego dobrobytu. Cele mają być realizowane poprzez współpracę biznesu, rządów i obywateli.

- Jesteśmy dumni, że możemy przystąpić do tego partnerstwa. Jako Coca-Cola HBC Polska od lat wierzymy, że osiągnięcie tych ambitnych celów i zadań możliwe jest tylko dzięki efektywnej współpracy wielu stron: rządów, biznesów, konsumentów, organizacji pozarządowych i wielu innych – mówi Nikos Kalaitzidakis, prezes zarządu i dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska. 

Coca-Cola HBC Polska przystępując do partnerstwa zadeklarowała, że do roku 2020 będzie dążyć do zmniejszenia całkowitego zużycia wody w procesach produkcyjnych w przeliczeniu na 1 litr wyprodukowanego napoju  o minimum 10 proc. względem roku 2010, co jest zgodne z celem nr 6 „Czysta woda i warunki sanitarne” SDGs. Firma chce zmniejszyć także zużycie surowca PET w przeliczeniu na 1 litr wyprodukowanego napoju o co najmniej 40 proc. względem roku 2010. 

Jak podkreśla Coca-Cola HBC Polska, cele mają charakter ciągłej poprawy wyników firmy i tym samym stałego zmniejszenia wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne. Realizowane są samodzielnie i z własnych środków. 

Coca-Cola HBC Polska od lat działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, który jest wpisany w strategię biznesową spółki. Jednym z ważniejszych obszarów działalności w tym zakresie jest ochrona środowiska. Tylko w 2016 r. firma zainwestowała ponad 4 miliony złotych w realizację 26 projektów, których celem były oszczędności w zakresie wykorzystania energii i wody w procesach produkcyjnych. Część tych projektów była efektem realizacji pomysłów zgłoszonych przez pracowników firmy. Efekty zeszłorocznych inwestycji już pozytywnie przekładają się na środowisko, przynosząc ograniczenia emisji CO2 o 1,6 tys. ton rocznie oraz całkowite oszczędności w zużyciu wody o 158 tys. m3. Plany inwestycyjne są kontynuowane także w 2017 r., a dzięki nim możliwe stanie się ograniczenie emisji CO2 o kolejne 2 tys. ton rocznie. W przypadku wody będzie to całkowita oszczędność rzędu 31 tys. m3.  

Coca-Cola HBC Polska jest częścią Coca-Cola Hellenic Bottling Company, jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Grupa Coca-Cola HBC działa w 28. krajach i obsługuje ponad 581 mln konsumentów.  Spółka będąca właścicielem grupy, Coca-Cola HBC AG, ma siedzibę w Szwajcarii i notowana jest na liście premium Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Coca-Cola HBC Polska jest liderem w branży produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych w Polsce, oferując szeroką gamę napojów bezalkoholowych:  napoje gazowane Coca-Cola,  Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, napoje izotoniczne Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Kropla Delice, napoje energetyzujące Burn i Monster Energy oraz herbaty mrożone Nestea. Firma jest obecna w Polsce od 26 lat.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.