24.02.2022/14:36

Coca-Cola i Carlsberg wstrzymały produkcję na Ukrainie. Nestlé na razie przygląda się sytuacji

Międzynarodowe koncerny zamykają swoje zakłady na Ukrainie. Na taki krok zdecydowały już Coca-Cola HBC oraz Carlsberg. Działalnośc zawieszają także firmy logistyczne.

Jak donosi portal esmmagazine.com., firma Coca-Cola HBC wstrzymała produkcję napojów w ukraińskiej rozlewni, a jej władze poprosiły pracowników o pozostanie w domach do odwołania. 

Podobnie uczynił Carlsberg - drugi co do wielkości gracz w branży, do którego należy 31 proc. udziałów w tamtejszym rynku piwa. 

W obliczu przybierającego na sile konfliktu zbrojnego, Carlsberg postanowił zamknąć dwa browary zlokalizowane w Kijowie oraz Zaporożu (mieście w południowo-wschodniej części Ukrainy). 

Trzy znajdujące się na terenie Ukrainy fabryki Nestlé na razie „pracują normalnie” zapewnił rzecznik tego koncernu, który podkreślił również, że firma chce zachować ciągłość produkcji i dostaw swoich towarów do konsumentów. 

Trzeba jednak zauważyć, że z logistyką na terenie Ukrainy także wkrótce mogą być poważne problemy. DSV (duńska firma spedycyjna), poinformowała, że z dniem 24 lutego zakończyła działalność w tym kraju. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także