07.12.2020/14:47

Coca-Cola kończy współpracę z agencją należącą do byłego posła

Coca-Cola Poland Services nie przedłużyła umowy z firmą R4S Consulting, która należy do byłego polityka Adama Hofmana. Decyzja została podjęta w wyniku działań agencji, które mocno odbiegały od oczekiwań jej klienta i naruszały przyjęte zasady współpracy. R4S Consulting zostało również zawieszone w prawach członka Stowarzyszenia Agencji Public Relations.

Kontrowersje wzbudziła opisana przez Fundację Reporterów kampania, którą agencja tworzyła dla Coca-Coli.

Jak informuje portal Wirtualnemedia, Coca-Cola poinformowała w swoim komunikacie, że nie akceptuje korzystania z farm troli czy fałszywych kont, wprowadzających konsumentów w błąd. Firma już na początku października wstrzymała współpracę z agencją R4S. Po przeanalizowaniu wszystkich faktów w listopadzie Coca-Cola Poland Services zdecydowała o niekontynuowaniu współpracy. W komentarzu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl firma zaznaczyła też, że poinformowała agencję o swojej decyzji, a sama umowa wygasa 31 grudnia 2020 roku.

The Coca-Cola Company oferuje ponad 500 marek na ponad 200 rynkach. Poza produktami marki Coca-Cola portfolio firmy zawiera wartościowe marki napojów, w tym napoje gazowane, wody butelkowane, soki, napoje herbaciane i kawy mrożone, napoje energetyzujące oraz napoje dla sportowców.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.