07.08.2018/10:22

Coca-Cola podnosi ceny zbytu napojów przez wojny celne Donalda Trumpa

Amerykański koncern padł ofiarą polityki celnej administracji Donalda Trumpa. Wprowadzone 10-proc. cła na aluminium zmusiły firmę do podniesienia cen zbytu napojów w puszkach. Amerykanie mogą zapłacić więcej za swoje ulubione napoje – informuje CNNMoney.

Szef koncernu James Quincey przyznał podczas konferencji prasowej, że ten krok był bolesny, ale konieczny. Największy wzrost kosztów związany jest z cłami na importowane aluminium, ale pewną rolę odegrały też cła na stal, przekładające się na wzrost kosztów produkcji i rozlewania napojów – relacjonuje CNNMoney.

Rzecznik Coca-Coli powiedział serwisowi CNNMoney, że skala podwyżek cen na półce będzie różna w przypadku poszczególnych sieci detalicznych, ponieważ to od handlowców zależy, czy i o ile podnieść ceny detaliczne napojów.

Źródło: cnn.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.