25.09.2018/08:43

Coca-Cola tworzy sojusz, który ma podbić rynek HoReCa

Coca-Cola European Partners Deutschland, Bitburger Braugruppe oraz Diversum Holding chcą stworzyć wspólne przedsięwzięcie, którego celem jest powstanie platformy dla odbiorców napojów z rynku HoReCa.

Wniosek o zgodę na utworzenie przedsiębiorstwa wpłynął już do polskiego UOKiK. Jak podały firmy, początkowo sojusz ma się jednak koncentrować na rynku niemieckim. Firma nazywać się będzie Kollex.

CCEP należy do The Coca-Cola Company. Z kolei Bitburger zajmuje się produkcją i dystrybucją piwa oraz prowadzi działalność w sektorze sprzedaży hurtowej napojów. Diversum należy z kolei do grupy Krombacher - producenta piwa i napojów bezalkoholowych.

Kollex, czyli owoc współpracy napojowych gigantów, będzie platformą dla odbiorców napojów w sektorze HoReCa i do hurtowni napojów. - Celem platformy będzie umożliwienie odbiorcom w segmencie HoReCa wygodne i łatwe składanie zamówień przez Internet w hurtowniach napojów - podał UOKiK.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.