15.10.2019/19:40

Coca-Cola ukarana za wspieranie ruchu LGBT

Równo 500 tys. forintów grzywny (ok. 640 tys. zł) będzie musiał zapłacić węgierski oddział Coca-Coli. To efekt niedawnej kampanii wspierającej osoby LGBT.

O sprawie pisze portal money.pl. Wszystko działo się w sierpniu. W stolicy kraju, Budapeszcie, pojawiły się plakaty i banery m.in z podpisami "Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów". Kampanię wspierał hasztag "#loveislove". Akcja wywołała ogromne poruszenie w tym kraju, głośno protestowali przeciwko niej m.in parlamentarzyści rządzącego krajem Fideszu.

Decyzję o ukaraniu koncernu podjął urząd komitetu pesztańskiego. Oprócz grzywny Coca-Cola została zobowiązana do nie zamieszczania w przyszłości reklam "szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży".
Coca-Cola w odpowiedzi na tę decyzję zatwierdziła, że kampania miała na celu niesienie przesłania o równości bez względu na narodowość, płeć, wyznanie czy poglądy.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • tołdi 16.10.2019

    To już wiemy co miał na myśli, nasze Słońce Narodu, mówiąc, że w Polsce będzie drugi Budapeszt. Coraz nam bliżej...

  • GłodnyWolności 16.10.2019

    bardziej chyba chodzi o przesłanie - piętnowanie zabobonów w Europie Środkowej, kwota ma mniejsze znaczenie

  • Fannkystylerz 16.10.2019

    Błąd w informacji dosyć znaczący. 100 Forintów Węgierskich jest warte w tej chwili średnio delikatnie ponad 1,28 zł wtedy kara ta nie wygląda na jakąś "wielką" w porówananiu z tą która została podała w PLN. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.