07.05.2020/08:18

Colgate-Palmolive przekaże produkty warte 20 mln dolarów na walkę z COVID-19

Firma Colgate-Palmolive zobowiązała się do przekazania środków czystości, higieny osobistej  i pielęgnacji jamy ustnej o wartości 20 milionów dolarów organizacjom społecznym na całym świecie, które posiadają infrastrukturę umożliwiającą dystrybucję tych produktów wśród osób najbardziej potrzebujących i narażonych na zachorowanie.

Sam polski oddział Colgate-Palmolive przekaże środki czystości, higieny osobistej i pielęgnacji jamy ustnej o wartości ponad 700 tys. zł polskim organizacjom non-profit na pomoc w walce z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii COVID-19.

Darowizna jest częścią globalnych działań firmy, w zakres których wchodzi także wsparcie kampanii #SafeHands prowadzonej przez WHO. W skali globalnej Colgate-Palmolive wyprodukuje i przekaże na cele tej światowej kampanii 25 milionów mydeł w kostce.

W Polsce firma Colgate-Palmolive nawiązała współpracę z kilkoma organizacjami, którym przekaże środki higieny osobistej i jamy ustnej. Darowizna ta pomoże osobom znajdującym się w trudnej sytuacji uzyskać dostęp do podstawowych produktów higienicznych, w tym szczoteczek i past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej oraz środków do mycia ciała i rąk a także wspomoże personel medyczny i ratowniczy w ich działaniach.

- Trwająca pandemia COVID-19 to wyzwanie bez precedensu. Ponieważ jedną z najważniejszych rzeczy w walce z nią jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa, Colgate-Palmolive angażuje się w działania, które w bezpośredni sposób temu służą. Musimy zrobić wszystko, by chronić tych bardziej zagrożonych i potrzebujących, a także pracowników służby zdrowia i placówek opiekuńczych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem – mówi cytowany w komunikacie Wojciech Król, dyrektor generalny Colgate-Palmolive na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Według WHO, która na bieżąco przekazuje informacje dotyczące pandemii COVID-19, właściwe mycie rąk ma kluczowe znaczenie dla spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby. Jednak trudności w dostępie do środków higieny osobistej i brak wiedzy na temat tego, jak powinno się właściwie myć ręce, by ochronić się przed wirusem to problemy, z którymi zmagają się na całym świecie społeczności bardziej narażone na zachorowanie.

Mierząc się z tym wyzwaniem, firma Colgate-Palmolive ogłosiła 3 kwietnia br. mobilizację swoich pięciu zakładów produkcyjnych na trzech kontynentach, które, począwszy od 27 kwietnia, mają wyprodukować 25 milionów mydeł w kostce.

Na specjalnie zaprojektowanych opakowaniach mydeł znajdą się dokładne instrukcje dotyczące zalecanego sposobu mycia rąk.

Działania te mają wspomóc przekaz kampanii WHO #SafeHands i sprawić, że  dobre praktyki mycia rąk będą stosowane jeszcze długo po tym, jak skończy się kampania. W Europie produkty te będą dystrybuowane w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie trafią do rodzin i członków społeczności lokalnych należących do grup wyższego ryzyka zachorowania.

Aby dodatkowo zwiększyć świadomość w zakresie właściwego mycia rąk, Colgate-Palmolive promuje akcję WHO #SafeHands na różnych platformach medialnych oraz angażuje globalnych ambasadorów, takich jak Michael Phelps, który jest twarzą kampanii "Save Water" marki Colgate.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.