18.01.2017/13:02

Colian ma ponad 5 proc. akcji Vistuli

Spółka Colian zwiększyła swoje zaangażowanie w Vistula Group. Jak poinformowała druga z firm, Colian 16 stycznia br. nabył 160 tys. akcji spółki, tym samym zwiększając udział w ogólnej liczbie głosów w Vistuli z 4,93 proc. do 5,02 proc.

O tym, że Colian posiada pakiet akcji Vistuli, wiemy nie od dziś. Producent słodyczy ujawnił się jako udziałowiec Vistuli w czerwcu 2016 r. Teraz dokupił kolejne akcje, dzięki czemu należy do niego już niemal 8,9 mln walorów.

Firma należąca do Jana Kolańskiego jest jednym z głównych akcjonariuszy Vistula Group. Największy pakiet akcji spółki posiada Ipopema TFI (17,5 proc.), a niewiele mniejszy należy do OFE PZU Złota Jesień (17,37 proc.). W gronie największych udziałowców Vistuli znajdują się także Nationale-Nederlanden OFE oraz Alma Market.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.