04.10.2016/14:34

Coolomaty już nie na wyłączność dla Almy. Rano Zebrano nowym partnerem

Spółka Coolomat, od kilkunastu miesięcy rozwijająca sieć urządzeń służących do przechowywania żywności o tej samej nazwie, pozyskała nowego partnera. Z pięciu urządzeń znajdujących się na terenie Warszawy dotychczas korzystali klienci Alma24.pl. Teraz nowym partnerem Coolomatów został warszawski internetowy targ żywności RanoZebrano.pl, oferujący ponad 800 artykułów pochodzących od ok. 50 dostawców.

– Jesteśmy pierwszą firmą łączącą rolników z Mazowsza z warszawiakami, która umożliwia samodzielny odbiór zakupów z chłodzonych terminali do odbioru żywności – mówi Przemek Sendzielski, założyciel Rano Zebrano. – Pozostajemy oczywiście przy dostawach bezpośrednio do domów klientów w większości dzielnic Warszawy. Coolomaty to dodatkowa opcja, dająca klientom swobodę wyboru pory i miejsca odbioru zakupów bez konieczności oczekiwania na kuriera. Wychodzimy naprzeciw ludziom mobilnym i aktywnym – dodaje Sendzielski.

Zamówienia złożone przez klientów Rano Zebrano przyjeżdżać będą do jednego z pięciu urządzeń w wybranym dniu dostawy i oczekiwać na odbiór od godziny 18:00 do 11:00 dnia następnego. Klient, który złoży zamówienie w ten sposób, otrzyma wiadomość sms z kodem umożliwiającym otwarcie właściwej skrytki, a także wiadomość email. Jeśli ktoś nie zdąży przyjść po swoje zakupy w podanym przedziale czasowym, będzie mógł przedłużyć czasu odbioru.

– Zależy nam na tym, by nasze maszyny były łatwo dostępne dla mieszkańców dużych osiedli, w tzw. „sypialniach”, więc ustawiamy je w punktach, do których jest łatwo dojechać samochodem, rowerem czy dojść na piechotę. Nasze Coolomaty to szczególnie wygodna opcja dla osób, które pracują w centralnej części Warszawy, zaś mieszkają na jej obrzeżach lub miejscowościach podwarszawskich. Zakupy można odebrać po pracy, wracając do domu na Bemowo, Ursynów, Włochy, Bielany czy Targówek – komentuje Marcin Warzocha, prezes firmy Coolomat.

Obok nabiału, wędlin, chleba i przetworów, na portalu ranozebrano.pl klienci znajdą świeże sezonowe warzywa i owoce. Zamówienie można odebrać w Coolomacie bez względu na rodzaj produktów i wielkość zakupów. Produkty wymagające przechowywania w temperaturze chłodniczej, czekają w lodówkach, zaś te, które tego nie wymagają – w zwykłych skrytkach. Koszt odbioru z terminala jest stały niezależnie od kwoty zamówienia i wynosi 5 zł.

Macin Warzocha zapowiada, że sieć Coolomatów rozrośnie się do kilkudziesięciu maszyn do połowy 2017 r. Aktualnie działa pięć takich urządzeń - zlokalizowane zostały one w pobliżu głównych arterii wylotowych z Warszawy w stronę Marek, Izabelina, Truskawia, Pruszkowa, Nadarzyna i Piaseczna, na stacjach benzynowych Statoil. Klienci mają do wyboru 5 maszyn: przy ul. Powstańców Śląskich 90, ul. Josepha Conrada 29B, al. Jana Rodowicza „Anody” 6, al. Krakowskiej 269, ul. Ludwika Kondratowicza 49. Z tych samych urządzeń korzystają klienci sklepu internetowego Alma24.pl, należącego do spółki Alma Market. Jeszcze w październiku ma natomiast nastąpić debiut konkurencyjnych wobec Coolomatów urządzeń firmy InPost, tzw. "lodówkomatów".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.